Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що «муніципальна няня» запровадить для платників податків

12.09.2018 447 0 0



Мінсоцполітики оприлюднено проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підтримки відповідального батьківства)».

Проектом акта пропонується внести зміни до статей 14, 166, 295 - 296 Податкового кодексу України, зокрема:

- доповнити визначенням послуги «муніципальна няня», вказавши, що це - «адміністративна послуга щодо підтримки батьків/опікунів для забезпечення догляду за їхньою дитиною до трьох років»;

- запровадити податкову знижку одному з батьків дитини платнику податку за послугу «муніципальна няня»;

- визначити максимальну суму компенсації (повернення) коштів платнику податку не більшу за розмір прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого законом;

- запровадити податкову знижку єдиного податку платникам такого податку, які користуються послугами «муніципальної няні».

Щодо податкової знижки єдиного податку, то до ПКУ пропонується внести такі зміни:

- платники єдиного податку першої та другої груп, які користуються послугами «муніципальної няні» та мають право на відшкодування вартості цих послуг, як зазначено в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, звільняються від сплати єдиного податку за кожен місяць, в якому вони оплачують послуги «муніципальної няні», якщо вартість цих послуг перевищує суму єдиного податку, нарахованого за вимогами цього Кодексу. При цьому період звільнення від сплати єдиного податку визначається на основі даних, наведених у податковій декларації, як передбачено вимогами цього Кодексу.

- платники єдиного податку третьої та четвертої груп (фізичні особи - підприємці), які користуються послугами «муніципальної няні» та мають право на відшкодування вартості цих послуг при визначенні суми єдиного податку, яка підлягає сплаті, нараховують податкову знижку.

До податкової знижки шляхом зменшення оподатковуваного доходу, визначеного з урахуванням положень цього Кодексу, включаються фактично проведені протягом звітного податкового періоду витрати на оплату послуг «муніципальної няні», які підтверджено відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця послуг і їх покупця (отримувача). У цих документах обов’язково зазначається вартість таких послуг і строк їх продажу (виконання, надання).

https://www.msp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали