Простий під час карантину: чи зберігається зарплата педагогічних працівників?
У разі, коли сума цієї заробітної плати менша від розміру мінімальної заробітної плати, має встановлюватися відповідна оплата згідно з чинним законодавством.
Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 540-IX від 30.03.2020 внесено зміни до частини першої статті 113 КЗпП, де передбачено оплату простою не з вини працівника, зокрема у зв’язку з карантином, у розмірі не менше 2/3 посадового окладу (ставки заробітної плати). Президент підписав закон 2 квітня 2020 року.
Але при цьому Галузевою угодою між МОН та ЦК Профспілки на 2016-2020 роки, зареєстрованою в Міністерстві соціальної політики за № 16 від 1.06.2018, в пункті 8.3.3 конкретизовано, скільки «не менше» – а саме в розмірі середньої заробітної плати і не менше тарифної ставки (посадового окладу) всім працівникам, зокрема й непедагогічним.
У випадках, коли сума цієї заробітної плати менша від розміру мінімальної заробітної плати, має встановлюватися відповідна оплата згідно з чинним законодавством.
Оплату праці вчителів, вихователів, включно з вихователями груп продовженого дня, музичними керівниками, викладачами, іншими педагогічними працівниками закладів освіти – у випадках, коли в окремі дні (місяці) заняття не проводяться з незалежних від них причин (епідемії тощо) – здійснюють із розрахунку заробітної плати, встановленої при тарифікації, з дотриманням при цьому умов чинного законодавства.
Згідно зі статтею 9 закону «Про колективні договори і угоди», норми угод діють безпосередньо та є обов'язковими для включення до колективних договорів. Така ж норма є у пункті 1.4 Галузевої угоди.
Якщо ж працівники закладів та установ освіти працюють, використовуючи різні форми роботи, зокрема й дистанційно, то оплата праці здійснюється як зазвичай, відповідно до чинного законодавства.
vseosvita.ua
Коментарі до матеріалу