Оподаткування майна: строки сплати
Наближаються граничні строки сплати фізичними особами податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, плати за землю за 2017 р. і транспортного податку у 2018 р. Про те, хто є платником зазначених податків, коли їх сплачувати та яку відповідальність передбачено за їх несвоєчасну сплату, читайте далі.
Строки сплати
Податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі — податок на нерухомість), плати за землю та транспортного податку фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (далі — ППР), яке надсилається (вручається) платникам контролюючими органами до 1 липня.
У випадках, передбачених Податковим кодексом, обчислення суми транспортного податку та надсилання (вручення) ППР можливе також і після 1 липня базового податкового (звітного) періоду (року).
Який контролюючий орган і куди надсилає ППР, наведено у табл.
Таблиця
Вручення документів
Відповідно до наказу № 1204 ППР вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи рекомендованим листом з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному п. 42.4 ст. 42 Податкового кодексу.
Якщо пошта (поштова служба) не може вручити платнику податків ППР через відсутність за місцезнаходженням платника податків (посадових осіб платника податків), їх відмову прийняти ППР, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, ППР вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштою (поштовою службою) в повідомленні про вручення, із зазначенням причин невручення.
У разі якщо вручити ППР неможливо через помилку, допущену контролюючим органом при його надісланні, ППР вважається таким, що не вручено платнику податків. У разі встановлення такої помилки працівник структурного підрозділу, до функцій якого належить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником контролюючого органу для виконання таких функцій, забезпечує виправлення допущених при надісланні ППР помилок та надсилає його повторно не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідного повідомлення пошти (поштової служби).
http://www.visnuk.com.ua
Коментарі до матеріалу