Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Чи може ПРРО застосовуватися за фактичною адресою – ДПС

19.11.2021

Фактична адреса господарської одиниці, де застосовується ПРРО, має відповідати адресі, зазначеній у реєстраційному посвідченні ПРРО та розрахунковому документі, що створює ПРРО.


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 09.11.2021 № 4236/ІПК/99-00-07-05-01-06

Державна податкова служба України розглянула звернення ТОВ (далі - Товариство) про надання індивідуальної податкової консультації щодо практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.

Відповідно до звернення Товариство планує в своїй діяльності використовувати програмний реєстратор розрахункових операцій (далі - ПРРО), в зв’язку з чим та просить надати роз’яснення стосовно порядку реєстрації ПРРО.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або ПРРО (далі - РРО та/або ПРРО) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановлені Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон N 265).

Пунктами 1 та 2 статті 3 Закону N 265 передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений ПРРО операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

Місце продажу у розумінні Закону N 265 є господарським об’єктом (господарською одиницею).

Процедура реєстрації ПРРО в контролюючих органах регулюються Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затверджене наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 р. N 317, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 07.07.2020 р. за N 635/34918 (далі - Порядок N 317).

Адреса господарської одиниці є обов’язковим реквізитом реєстраційного посвідчення, форма якого встановлена Порядком N 317, та фіскального касового чека, форма якого затверджена наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 р. N 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми N ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 р. за N 220/25350 (далі - Наказ N 13).

Відповідно до пункту 2 розділу IV Порядку N 317, ПРРО може застосовуватись лише в тій господарській одиниці, дані про яку внесені до Реєстру щодо такого ПРРО.

Пунктом 2 розділу ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого Наказом N 13, визначено обов’язкові реквізити фіскального касового чека на товари (послуги), зокрема:

  • назва господарської одиниці - найменування, яке зазначене в документі на право власності або користування господарською одиницею і відповідає довіднику «Типи об'єктів оподаткування» та повідомлене ДПС формою 20-ОПП (рядок 2);
  • адреса господарської одиниці - адреса, яка зазначена в документі на право власності чи користування господарською одиницею (назва населеного пункту, назва вулиці, номер будинку/офісу/квартири) та повідомлена ДПС формою 20-ОПП (рядок 3).

Враховуючи викладене, фактична адреса господарської одиниці, де застосовується ПРРО, має відповідати адресі, зазначеній у реєстраційному посвідченні ПРРО та розрахунковому документі, що створює ПРРО.

У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер, діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
07.07.2025
Як оподатковуються доходи нерезидента у вигляді агентської винагороди щодо агентських послуг
Розглянемо, як оподатковуються доходи нерезидента у вигляді агентської винагороди щодо агентських послуг, у тому числі компенсація понесених агентом-нерезидентом витрат в межах виконання агентського договору? Більше за темою: Придбання послуг у нерезидента неплатниками ПДВ: заповнюємо Розрахун...
07.07.2025
Чи входить до стажу роботи перебування на лікарняному для визначення права на щорічну додаткову відпустку
Період перебування працівника на лікарняному не входить до стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки.  Більше за темою: Невикористані щорічні відпустки за попередні роки Як оформити надання щорічної відпустки працівнику, що працює за суміщенням? Відповідно до ст. 9 З...
07.07.2025
З якого місяця розпочинається сплата авансового внеску з податку на прибуток за місце роздрібної торгівлі пальним (АЗС)
Платник податку вважається платником авансових внесків з податку на прибуток підприємств за місце роздрібної торгівлі пальним, починаючи з місяця, наступного за місяцем внесення такого місця роздрібної торгівлі пальним (АЗС) до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального. Більше за темо...
Кращі матеріали