Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Комісія фінустанови – дохід єдиноподатника

13.01.2020 167 0 0

У разі отримання доходу у вигляді грошового переказу, запис в Книзі здійснюється за підсумками робочого дня, протягом якого отримано такий дохід з урахуванням комісії фінансової установи за переказ грошових коштів, а датою отримання доходу вважається дата отримання такою фізичною особою - підприємцем грошових коштів у фінансовій установі


ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 02.12.2019 р. № 1665/04-36-33-02-07/ІПК

Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (далі - Кодекс), розглянуто лист щодо надання індивідуальної податкової консультації з питання застосування окремих норм податкового законодавства.

Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку встановлено у главі 1 розділу XIV Кодексу.

Згідно ст. 291 Кодексу спрощена система оподаткування обліку та звітності - це особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пп. 297.1 ст. 297 Кодексу.

Відповідно п. 291.4 ст. 291 Кодексу, до платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

  • не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
  • обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.

Пунктом 291.5 ст. 291 Кодексу визначено перелік видів діяльності, здійснення яких не дає права на застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Загальні правові засади у сфері надання фінансових послуг, здійснення регулятивних та наглядових функцій за діяльністю з надання фінансових послуг визначені Законом України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг» від 12.07.2001 №2664-ІІІ (далі - Закон № 2664) і регулюються Національним банком України.

Переказ грошових коштів є одним з видів фінансових послуг (ст. 4 Закону № 2664).

Виходячи із змісту звернення платником єдиного податку другої групи використовується фінансова установа для отримання грошових коштів, шляхом переказу фізичною особою - замовником послуг за виконані підприємцем - платником єдиного податку послуги.

Враховуючи викладене, виплата фінансовою установою переказу від фізичної особи - замовника послуг фізичній особі - підприємцю - виконавцю цих послуг, слід вважати наданням такою фінансовою установою фінансової послуги підприємцю, що не є в розумінні Кодексу обмеженням для здійснення підприємницької діяльності на спрощеній системі оподаткування.

Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої - третьої груп визначено ст. 292 Кодексу.

Пунктом 292.1 ст. 292 Кодексу встановлено, що доходом платника єдиного податку фізичної особи - підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій);

  • матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 цієї статті. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності

Відповідно до п. 292.6 ст. 292 ПКУ датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

Пунктом 292.11 ст.292 ПКУ визначено суми коштів, які не включаються до складу доходу платника єдиного податку.

Сума комісії фінансової установи за переказ коштів, не віднесено до переліку коштів, які не включаються до складу доходу платників єдиного податку.

Таким чином, отримуючи дохід через фінансову установу у вигляді грошового переказу від фізичної особи за надані послуги, фізичною особою - підприємцем платником єдиного податку не порушуються умови перебування на спрощеній системі оподаткування.

При цьому, доходом такого платника податків вважається вся вартість наданих послуг, з урахуванням комісії фінансової установи за переказ грошових коштів.

Разом з цим, платники єдиного податку першої - третьої груп (фізичні особи - підприємці), які не є платниками податку на додану вартість, ведуть Книгу обліку доходів (далі - Книга) за формою та в Порядку, встановленою наказом Міністерства фінансів України №579 від 19.06.2015 (далі - Порядок) шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів (пп.296.1.1 п.296.1 ст.296 Кодексу).

При цьому відповідно до п. 5 та п. 6 Порядку записи у Книзі виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою (окремо в готівковій та безготівковій формі).

Враховуючи вищенаведене, у разі отримання доходу у вигляді грошового переказу, запис в Книзі здійснюється за підсумками робочого дня, протягом якого отримано такий дохід з урахуванням комісії фінансової установи за переказ грошових коштів, а датою отримання доходу вважається дата отримання такою фізичною особою - підприємцем грошових коштів у фінансовій установі.

Відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали