Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як правильно визначити назву посади, якщо вона відсутня у класифікаторі професій?

15.03.2019 1438 0 0


У листі від 07.02.19 р. № 21/0/191-19 Мінсоцполітики дає рекомендації з приводу посади, назва якої відсутня в Національному класифікаторі ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженому наказом Держспоживстандарту від 28.07.10 р. № 327 (далі – Класифікатор професій).

Мінсоцполітики завважує, що в такому разі необхідно вибрати найбільш близьку за змістом назву. При цьому в посадовій інструкції працівника слід зазначити всі особливості роботи на цій посаді. Також роботодавець має право розширювати (уточнювати) назви посад (професій). Так, відповідно до примітки 2 до додатка В до Класифікатора професій у разі потреби можна використовувати терміни і слова, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності (дотримуючи лаконічність викладу). Проте у разі утворення розширених назв посад (професій) має зберігатися код базової посади (професії).

Згідно зі ст. 64 Господарського кодексу, підприємство може самостійно визначати свою організаційну структуру, чисельність працівників і штатний розпис. Роботодавцеві надається право самостійно визначати назви посад (професій), що застосовуютья у штатному розписі, але ці назви повинні відповідати Класифікатору професій.

Конкретний перелік посадових обов'язків установлюється посадовою інструкцією працівника – на основі кваліфікаційної характеристики найбільш близької за своїми зобов'язаннями професійної назви роботи або з огляду на розподіл праці, завдання й обов'язки, які плануються або фактично склалися між працівниками в робочому процесі.

Наприклад, у Класифікаторі професій передбачені назви посад «Консультант» з кодом 2419.2 (професійне угрупування «Професіонали у сфері маркетингу, ефективності господарської діяльності, раціоналізації виробництва, інтелектуальної власності та інноваційної діяльності»), «Аудитор» і «Консультант з податків і зборів» з кодом 2411.2 (професійне угрупування «Аудитори і кваліфіковані бухгалтери»).

Від зазначених назв посад можуть утворюватися назви «Консультант у сфері оподаткування і бухгалтерського обліку» (код 2419.2), «Аудитор у сфері оподаткування і бухгалтерського обліку» (код 2411.2) і «Консультант з податків і зборів та бухгалтерського обліку» (код 2411.2).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали