ФОП – news (22 – 26.03.2021)
Дайджест корисних подій
Податки ФОП у бюджеті України за 2020 рік
2020 «карантинного» року українські ФОП працювали в умовах жорстких обмежень. Локдауни приводили до закриття бізнесу, скорочення персоналу. Попри це та запровадження податкових канікул рівень податків українських ФОП за 2020 рік несподівано здивував – вони сплатили за рік 27,6 млрд грн. Це на 10 % більше, ніж минулого року. Тоді як кількість ФОП 2020 року майже не змінилась у порівнянні з 2019 роком. Про це повідомляє сервіс для роботи з відкритими даними Opendatabot.
Мінцифра з партнерами презентували досягнення у розвитку підприємницької екосистеми
19 березня 2021 року відбулася Startup Ecosystem Conference, де Міністерство цифрової трансформації України, мережа бізнес-інкубаторів YEP за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» презентували результати роботи з розвитку підприємницької екосистеми за рік. Головні акценти – зміна культури та мислення, певних стандартів ставлення молоді до підприємництва, підтримка молодіжного підприємництва. Переглянути запис онлайн-трансляції.
У додатку «Дія» з’явиться послуга сплати податків для ФОП
Мінцифри запустить послугу сплати податків та автоматичну реєстрацію ФОП у застосунку «Дія». Такі можливості з’являться навесні 2021 року. У застосунку «Дія» можна буде задекларувати власні доходи та сплатити податки і збори для ФОП – єдиний податок та ЄСВ. Цікаві деталі розповіли Мінцифри.
Виплати ФОП «червоної зони»: запропоновано механізм та розмір
Уряд планує відновити компенсації для підтримки малого й мікробізнесу та найманих працівників суб’єктів господарювання, діяльність яких буде призупинено через посилення карантину. Механізм отримання та розмір допомоги такі самі, як були у грудні 2020 року. Про це повідомили на сайті Офісу Президента.
Змінено порядок роботи транспорту в регіонах з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки
Про це повідомила пресслужба КМУ 22.03.21 р. Рішення щодо карантинних обмежень на автотранспорті та залізниці в регіонах «червоної» зони прийматимуть регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у кожній області. Визначено умови, за дотримання яких заборони не поширюватимуться. Детальне роз’яснено на Урядовому порталі.
Фінмоніторинг – 2021
Нові правила роботи бізнес-карток від ПриватБанку
У межах виконання вимоги фінансового моніторингу щодо ідентифікації платників ПриватБанк запровадив ліміт на зарахування коштів на бізнес-картки (картки «Ключ до рахунку» і корпоративні картки) – до 30 тис. грн на місяць. Обмеження поширюється лише на Р2Р-поповнення з карток інших банків та застосовується лише в разі, якщо в банку немає можливості провести ідентифікацію платників, як того вимагає фінмоніторинг. Усі бізнес-клієнти ПриватБанку можуть приймати оплату від покупців і партнерів – клієнтів ПриватБанку та будь-яких інших банків безпосередньо на поточні рахунки без будь-яких обмежень.
Регуляторна політика
Як підприємцям підготуватися та без проблем пройти перевірку Держпродспоживслужби
На базі Кіровоградської регіональної Торгово-промислової палати проведено онлайн-семінар «Сучасні вимоги до харчової безпеки. Як підготуватись та безпечно пройти перевірку контролюючого органу».
Представниця Державної регуляторної служби України (ДРС) підготувала презентацію для підприємців, що здійснюють діяльність у харчовій галузі (виробництво, громадське харчування, торгівля, пакування, зберігання).
Детально читайте в Uteka.
Оподаткування
Як ФОП – спрощенцю змінити відпустку на лікарняний
ФОП – платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також на період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Чи можна замість відпустки скористатися цим правом за період хвороби та як повідомити про це податковий орган, роз’яснило в ГУ ДПС у Тернопільській області.
Унесені на розрахунковий рахунок власні кошти ФОП до складу доходу не включаються
Відповідно до п. 177.2 ПК об’єктом оподаткування для ФОП є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої ФОП. Отже, на формування доходу впливає виручка, отримана ФОП як у грошовій, так і в натуральній формі від провадження господарської діяльності. Власні кошти, які ФОП зараховує на розрахунковий розрахунок, не входять до складу доходу та не відображаються у Книзі обліку доходів та витрат. Про це повідомило ГУ ДПС у Дніпропетровській області.
Як ФОП сплатити податок за власну нерухомість
Оскільки ст. 266 ПК не визначено такого платника, як ФОП, то ФОП – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб. Про це проінформувало ГУ ДПС у Дніпропетровській області.
Чи може ФОП – готельєр скористатися ставкою ПДВ 7%
З 01.01.21 р. застосовується ставка ПДВ розмірі 7 % до операцій з постачання послуг з тимчасового розміщування (проживання). Чи може ФОП – платник ПДВ, що надає такі послуги, скористатися зниженою ставкою? Податківці відповіли однозначно ні. Застосування ставки 7 % до операцій з постачання послуг із тимчасового розміщування (проживання) іншими суб’єктами господарювання, зокрема ФОП, нормами ПК не передбачено. Детальне роз’яснення – в ІПК від 02.03.21 р. № 754/ІПК/99-00-21-03-02-06.
Куди ФОП – роботодавцю платити податки та ЄСВ за найманих працівників
При нарахуванні та виплаті доходів на користь фізичних осіб, в т.ч найманих працівників, ФОП набуває статус податкового агента. На думку ДПС, викладену в листі ІПК ДПС від 04.03.21 р. № 804/ІПК/99-00-04-03-03-06, ПДФО, військовий збір, а також нарахований ЄСВ ФОП сплачує за місцем своєї реєстрації незалежно від місця здійснення підприємницької діяльності.
Інформація для фізосіб – «незалежників»
Фізособа – «незалежник» для уникнення подвійного оподаткування подає контрагенту копію довідки про взяття на облік
Фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, для уникнення подвійного оподаткування має надати юридичним і самозайнятим особам, з якими має господарські відносини, копію довідки про взяття на облік за формою № 34-ОПП. Про це проконсультували податківці ГУ ДПС у Дніпропетровській області.
Облік та звітність
Про що не повідомляють у формі № 20-ОПП
22 березня 2021 року фахівці Головного управління ДПС у Тернопільській області роз’яснили, про які об’єкти оподаткування суб’єкти господарювання можуть не повідомляти за формою № 20-ОПП.
Детально читайте в Uteka.
Чи потрібно податковому агенту в Податковому розрахунку відображати виплату доходу на користь ФОП?
Податківці в «ЗІР» категорії 103.25 надають однозначну відповідь – так. У разі нарахування доходів У Податковому розрахунку податковий агент повинен відобразити всі доходи, нараховані та виплачені на користь будь-яких платників податків, у тому числі на користь ФОП. А отже, це стосується і ФОП, які нараховують/ виплачують доходи на користь таких самих ФОП.
З’явилися електронні формати єдиної звітності
23 березня 2021 року в Реєстрі електронних документів на сайті ДПС з’явилися електронні формати для єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ (формат J0500106 для юридичних осіб та формат F0500106 для ФОП).
Детально читайте в Uteka
Коментарі до матеріалу