• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Єдинники востаннє звітують із ПДВ як квартальники за II квартал

30.06.2020 48 0 0

Нагадаємо, Законом від 16.01.20 р. № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» (далі – Закон № 466, набув чинності з 23.05.20 р.) для платників єдиного податку скасовано квартальний звітний період. А саме: із ПК виключено п. 202.2, яким було передбачено, що єдинники можуть обрати квартальний звітний період із ПДВ. Тобто тепер для всіх платників ПДВ (у т. ч. єдинників) залишився тільки місячний звітний період.

ДПС у ЗІР (категорія 101.23), а також в Інформаційному листі від 24.06.20 р. № 13 роз’яснює, що останнім квартальним звітним періодом буде ІІ квартал 2020 року (останній день подання такої звітності – 10 серпня). Починаючи з 1 липня цього року всі без винятку платники ПДВ, серед них і ті, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, подаватимуть податкову декларацію щомісячно (останній день подання цієї декларації – 20 серпня).

При цьому якщо в декларації за ІІ квартал буде відображене від’ємне значення ПДВ, то його треба перенести в загальному порядку до декларації за липень.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали