Дата реалізації палива і дата в АН – різні: коли відображати операцію в декларації?
Підприємство здійснює імпорт пального і його продаж. І часто буває так, що при ввезенні пального на територію України митна декларація оформлена в одному звітному періоді (наприклад, 31.10.19 р.), а акцизна накладна (далі – АН) зареєстрована в ЄРАН в іншому періоді (наприклад, 01.11.19 р.). Або ж у разі реалізації пального з акцизного складу АН оформлені, наприклад, 31.10.19 р., а зареєстровані в ЄРАН – 10.11.19 р. Виходить, операція має статус перехідної через різниці в датах іноді в один день. У такій ситуації, природно, виникає запитання, у декларації акцизного податку (далі – декларація) за який же звітний період потрібно відображати обсяги ввезеного і реалізованого пального: за жовтень чи за листопад?
Роз’яснення із цього приводу наведені в Індивідуальній податковій консультації від 11.12.19 р. № 1854/6/99-00-07-03-03-15/IПК. Так, у ній зазначено, що згідно з пп. 3 п. 2 розд. V Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 26.09.16 р. № 841, у додатку 11 до декларації відображаються:
- у графі 4 – загальний обсяг (у тисячах літрів) палива, приведеного до t 15 °C, яке отримане згідно з митними деклараціями та АН, зареєстрованими в ЄРАН;
- у графі 5 – загальний обсяг (у тисячах літрів) палива, приведеного до t 15 °C, яке реалізоване за зареєстрованими в ЄРАН АН, виданими отримувачеві пального.
Як бачите, у декларації потрібно показати операції з увезення та реалізації пального, підтверджені АН, які зареєстровані в ЄРАН. Тому в додатку 11 до декларації відображаються АН, які зареєстровані в ЄРАН у тому звітному періоді, за який подається декларація.
Якщо брати умови нашого прикладу, то обсяги ввезеного і реалізованого пального слід відобразити в декларації за листопад.
Коментарі до матеріалу