Юридичні поради: як вберегтися від обману роботодавця
26.04.2017 159 0 0
Як поводитися на співбесіді? Як убезпечити себе від порушень і зловживань з боку роботодавця?
Якщо перша перемога у Вас в кишені і роботодавця зацікавило Ваше резюме, то попереду непрості кроки до бажаної роботи: співбесіда і випробувальний термін.
Перш, ніж йти на співбесіду, як можна більше дізнайтеся про компанію, в яку Вас запрошують. Найпоширеніша помилка, яку допускають студенти під час співбесіди, — задають перше питання про заробітну плату. Це відлякує всіх роботодавців, адже люди, які орієнтовані лише на гроші, як правило, довго не затримуються на одному робочому місці.
Фахівці кажуть: чимало наймачів сьогодні на кожному кроці порушують трудові права молодих і недосвідчених співробітників, наприклад, беруть без мінімального документального оформлення або складають «для галочки» документи, не мають юридичної сили.
Також розповсюдженим зловживанням з боку роботодавців є порушення строків випробувального періоду. Зверніть увагу: цей строк не може перевищувати трьох, а в окремих випадках — шість місяців. При цьому з моменту початку Вашої роботи відділ кадрів повинен взяти трудову книжку і зробити відповідний запис.
Коли Вас вже взяли на роботу, подбайте про документальної фіксації працевлаштування. Потрібно обов'язково отримати копію наказу про те, що Ви прийняті в дану компанію. Це також убезпечить від маніпуляцій з боку роботодавця.
Якщо Ви, на думку роботодавця, не пройшли випробувальний термін і були звільнені, то маєте право оскаржити це рішення в суді. Протягом цього періоду у Вас були дисциплінарні стягнення, запізнення або офіційні догани? Якщо ні, то шанси на успішний результат справи дуже високі.
Отже, наші основні поради:
- починайте шукати роботу на останніх курсах навчання;
- складаючи резюме, пам'ятайте, що воно повинно бути лаконічним і грамотним;
на сайтах з пошуку роботи краще розміщувати індивідуальне резюме, а не заповнювати стандартну форму;
- на першій співбесіді не питайте відразу про розмір заробітної плати;
- якщо кадрове агентство вимагає від Вас грошей, то це протизаконно;
- вимагайте у роботодавця, щоб Ваш випробувальний термін був записаний в трудову книжку;
- всіляко фіксуйте свої перші тижні перебування на роботі.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу