Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як домогтися успіху першого підприємства

Ви думаєте про відкриття своєї фірми? Але ж бізнес для початківців таїть у собі багато підводних каменів. Як обійти їх? Що потрібно знати і як не помилитися?

Які є таємниці і секрети, що дозволяють перетворити перше підприємство в успішний бізнес, або ж мінімізувати втрати при його невдачі? Чому більше половини випускників російських ВНЗ не працює за фахом? Багато хто з них ще в інституті розуміють, що обрана професія - не їхня коник. Закінчивши навчання і отримавши диплом, вони стають ким завгодно, але тільки не фахівцями в тій області, в якій здобули освіту.

Потім багато з них стають підприємцями. Не маючи ні досвіду, ні освіти. Хтось добивається успіху, але більша частина зазнає невдачі.

Статистика говорить про те, що більше половини нових підприємствзакривається в перший рік роботи. У наступні п'ять років ще половина підприємств також припиняє своє існування. І тільки мала частка з усіх благополучно переживає п'ятирічний вік.

З кожним наступним роком відсоток підприємств, що закриваються знижується.

Чому так відбувається ...

Які помилки допускають початківці бізнес підприємці? Ось перелік найбільш типових помилок не тільки новачків у бізнесі, але і більш досвідчених підприємців:

1. Немає продажів - немає грошей.

Чому немає продажів? Погано опрацьована маркетингова політика. Немає розуміння цільової аудиторії, потреби клієнта. Ніякої аналіз ринку не проводився. Тривала робота без доходу змушує підприємство закритися. Діяльність приносить збитки, і фірма просто ліквідується.

2. Не вистачило грошей на розвиток.

Фірма почала роботу, але стартовий капітал швидко закінчився. Ми не знали, скільки грошей нам потрібно для початку роботи, які будуть наші інвестиційні витрати, скільки зажадають фінансових ресурсів операційні витрати. Однією з причин можуть бути і високі витрати. При плануванні просто не були враховані всі витрати або реальні ціни на сировину, матеріали, обладнання, заробітну плату.

3. Провальний управління фінансами.

Грошей може бути більш ніж достатньо, але помилки в управлінні фінансами рано чи пізно призводять до краху. Чи є у нас резервний фонд, який стане нашим порятунком у разі форс-мажорній ситуації? Яка прибутковість наших активів? Низька прибутковість може послужити причиною зміни виду діяльності або закриття підприємства.

Чи знаємо ми про фінансовий стан організації? Щомісяця складайте фінансовий звіт, аналіз якого допоможе вам бути в курсі реального фінансового стану організації. На жаль, багато підприємців або зовсім не ведуть облік фінансів, або доручають цю роботу бухгалтеру.

4. Прагнення до швидкого зростання. З одного боку це непогано, але не завжди. Якщо організація націлена на зростання, то у неї є необхідна фінансова база, її менеджери повинні бути висококваліфікованими, структура управління і організація всієї системи бізнесу повинна бути проста, зрозуміла і ефективна.

А частіше ми бачимо таку картину ...

Ледь тільки ми почали виробництво, відразу намагаємося охопити все і всіх. Замість того, щоб сконцентрувати наші зусилля на одному географічному ринку, одному сегменті споживачів, ми прагнемо підім'яти під себе і сусідню область і ті сегменти ринку, які ми не вивчали і не аналізували. У результаті ми женемося за двома, а то і десятьма зайцями і зазнаємо невдачі.

Нам не вистачає коштів на ефективну рекламу на одному ринку і в одному сегменті, а амбіції наші вже несуть нас вперед, на вершину успіху. Але ми не досягнемо її, а просто скотимся у прірву. Секрет успіху - концентрація на одному, до отримання результату.

5. Кваліфікація керівництва і помилки в управлінні.

Будь-який бізнес можна розвалити. Самое стійке і прибуткове підприємство може прийти в занепад, якщо керувати ним буде мавпа. Кваліфікація управлінського персоналу і самого керівника фірми є найголовнішою причиною і успіху, і загибелі компанії.

Всі попередні та наступні помилки, негативні фактори та причини невдач зводяться до того, що або сам керівник, або управлінська ланка не володіє достатньою кваліфікацією, досвідом і знаннями для прийняття грамотних і ефективних управлінських рішень.

6. Нехтування плануванням бізнесу.

Це одна зі зведених причин, чому допускається безліч помилок при відкритті свого бізнесу і початку підприємницької діяльності. Хочемо створити бізнес, але не хочемо робити те, що потрібно. Працюємо багато, але неефективно. А тому, що не знаємо і не бачимо загальної картини. Розкидаємо сили замість того, щоб сконцентрувати зусилля. Створення бізнес-плану і постійна робота з ним дозволить уникнути безлічі помилок в управлінні, обліку фінансів, прогнозуванні реальних витрат і результатів. І навіть багатьох ризиків вдається уникнути або мінімізувати. Але чи багато хто підприємці взагалі знають, що таке бізнес-план?

7. Перспективи, яких немає.

Помилка, яка випливає з попередньої. Ми починаємо бізнес у свідомо невигідною сфері, з високим терміном окупності, не визначивши наші перспективи і можливості до зростання. Це все одно, що вкласти гроші в потопаючий Титанік. Ми знаємо, що він потоне.

Може через рік або три. Але його не врятувати. Перспективи у нього немає. У цьому випадку нам потрібно терміново створювати човнову флотилію, яка буде плисти поруч і підбере нашу команду в разі краху. Або ж кинути всі ресурси на перетворення Титаніка в підводний човен.

Повна реструктуризація або реінжиніринг бізнес-процесів, прийняття антикризових заходів - ось що ще може нас врятувати. Не можна сказати, що якась з цих помилок або причин є критичною. Всі допускаються помилки акумулюють і підсилюють свій ефект. Вони діють комплексно, і в результаті фірма отримує кризову ситуацію і закривається. На помилках вчаться, скажете ви. Але яка ціна такого навчання? Що повинен знати майбутній підприємець і керівник, щоб не зазнати невдачі? Спробуємо зробити щось на зразок міні інструкції для новачків. Бізнес для початківців - що потрібно знати І як не допустити цих помилок?

Найголовніше - будь-який бізнес починається з продажів. Поки у вас немає певної впевненості в тому, що ваші послуги або товари комусь потрібні, крім вас, то не варто думати про відкриття підприємства. Але перш ніж відкривати підприємство, знайте, що планування бізнесу допоможе запобігти багато помилок. Тому спочатку складають бізнес-план, а потім беруть кредити і реєструють фірму. Інакше доведеться складати бізнес-план вже для виведення організації з кризи. Ви повинні чітко розуміти, скільки вам потрібно грошей і коли вони вам будуть потрібні. Інакше кажучи, у вас повинен бути необхідний стартовий капітал і джерела фінансування. Якщо ваш бізнес не приносить прибутку, то треба бити тривогу. Основна мета комерційного підприємства - одержання прибутку і її максимізація.

Джерело: http://milliarderr.com/blog/2015-07-2...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали