Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (14-18.06.2021)

22.06.2021 160 0 0

Зміни в законодавстві з 14-18.06.21 року

Важливі роз’яснення держорганів на 18 червня 2021 року

Документи, що набрали чинності з 14-18 червня 2021 року

Про треба знати на цьому тижні?

Закон про режим «без паперів»: схвалений депутатами в першому читанні

Основна мета paperless — держоргани в Україні не зможуть вимагати паперові документи, довідки та посвідчення, якщо інформація є в державних реєстрах. Згодом більше не доведеться ходити по довідки, стояти в чергах та робити ксерокопії. Інформацію, яка потрібна державі про вас, можна буде згенерувати на порталі чи в застосунку Дія.

Оновлено Порядок моніторингу контрольованих операцій

У новій редакції прийнято нормативні документи, затверджені наказом Мінфіну від 14.08.15 р. № 706.

ВР має намір мінімізувати паперовий документообіг у будівництві

Завдяки розширенню можливостей Єдиної державної електронної системи у сфері будівництві буде мінімізовано паперовий документообіг. Також спроститься реєстрація прав на виконання підготовчих і будівельних робіт, буде переглянута система містобудівного контролю.

Важливо:

Як інформувати про бенефіціарів: роз’яснення Мінюсту

Згідно із новими правилами юрособи, зареєстровані до 28.04.20 р., повинні протягом 3 місяців після набуття чинності Положення про форму та зміст структури власності, затвердженого наказом Мінфіну від 19.03.21 р. № 163, подати держреєстратору: інформацію про своїх кінцевих бенефіціарів (в обсязі, визначеному Законом № 361); структуру власності.

ФСС роз’яснив порядок створення та оплати електронних лікарняних

Заклади охорони здоров’я наразі переходять на створення електронних медичних висновків замість видачі паперових листків непрацездатності. ФСС покроково описав, як видаватимуться та створюватимуться е-лікарняні.

Запровадження е-трудової книжки: роз’яснює Мінсоцполітики

Відомості про трудову діяльність, які є в паперових трудових книжках та відсутні в електронному вигляді, будуть вноситись до Держреєстру протягом 5 років.

Документ, який обов’язково необхідно видавати при звільненні працівника

З’явився обов’язковий документ, який потрібно видати працівнику, що звільняється – видавати копію наказу про звільнення необхідно за будь-якої підстави звільнення працівника.

З червня 2021 року спрощенці І групи знову повинні сплачувати ЄП та ЄСВ

Для підприємців, які перебувають на І групі спрощеної системи оподаткування, з 1 червня цього року відновлюється обов’язок сплати єдиного податку та єдиного соціального внеску.

Актуально:

Допущено помилку при заповненні поля «Призначення платежу» розрахункового документа: як виправити

При допущені помилки у реквізиті «Призначення платежу» розрахункового документу, потрібно не пізніше наступного робочого дня після отримання від ДПС через Електронний кабінет «Повідомлення про помилки в «Призначенні платежу» платіжного документу на сплату коштів на єдиний рахунок» визначати належність платежу відповідному одержувачу за формою J/F1307301.

Як обчислюється строк давності для списання дебіторської/кредиторської заборгованості в період карантину

Під час застосування правил позовної давності (ст. 257 ЦКУ) в тому числі з метою визначення безнадійної заборгованості, слід враховувати положення, передбачені п. 12 Розділу «Прикінцеві та перехідні положення» ЦКУ.

Як ДПС визначає наявність вини при податкових правопорушеннях

Вина буде підтверджуватися тим, що платник мав можливість дотриматися норм чинного законодавства.

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали