Валютний ринок вівторка: чого очікувати від долара
У перший робочий день цього тижня головними факторами, що впливають на поведінку учасників торгів будуть:
1) Початок бюджетних платежів у клієнтів. Компаніям потрібна гривня для розрахунків з державою і вони все активніше продаватимуть валюту;
2) Значне зростання ліквідності в системі. На ранок вівторка коррахунки зросли ще на 2,9 млрд гривень — до 55,4 млрд. Це погано відіб'ється на курсі, тому що частина великих клієнтів за рахунок отриманої гривні закриє свої розрахунки з бюджетом та продовжить економити валюту;
3) Зарахування сьогодняшнім днем валютної виручки за п'ятницю і неробочий в Україні понеділок. Це призведе завтра до зростання обсягів обов'язкових продажів і підтримає гривню на торгах;
4) Психологічно зниження курсу долара на міжбанку призводить до того, що частина експортерів не притримує валюту на побоюваннях її подальшого зниження.
Ці чотири основних чинника впливатимуть на поведінку учасників сесії дуже різноспрямовано і тому ситуативні інтереси великих гравців будуть диктувати тренд по курсу протягом дня.
Очікується на сьогодні досить активну роботу на міжбанку в обсязі до 400-430 млн доларів при здійсненні до 530-600 угод з курсовим коридором по долару в межах 27,85-28,00 гривень.
Не варто забувати і про те, що падаючий курс збільшує число бажаючих підкупити валюту для закриття своїх контрактів і єдиною серйозною перешкодою для покупців в цій ситуації залишається необхідність розрахунків з бюджетом.
Прогнозується продовження скупки надлишків долара Нацбанком, що буде утримувати валютний курс від істотного падіння і вирівняє попит та пропозицію на міжбанку.
Котирування готівкового валютного ринку:
- Курс долара в банках на 10 ранку: прийом 27,88- 27,91 і продаж 28,03-28,20 гривень.
- В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,95-28,08 гривень та продаж 28,07-28,14 гривень.
Моніторинг настроїв валютного ринку:
Зміна шкали опитування в сторону зниження котирувань долара особливо не вплинуло на статистику опросу та позитивні настрої щодо перспектив гривні у наших респондентів.
За офіційним курсом - 73% вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 27% респондентів вірять у його швидке повернення до рівня вище 28,01 гривень.
За міжбанківським курсом прогноз залишається набагато більш обережний, але теж позитивний для нацвалюти - 56% вважає, що долар буде нижче 28,00 гривень. 44% тих, хто проголосував ще вірять в його швидке повернення до рівня котирувань понад 28,01 гривні.
/minfin.com.ua
Коментарі до матеріалу