Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В Україні стартують новорічні заробітки

Редакція

08.11.2016 123 0 0

В цьому році вже з кінця жовтня український ринок праці почав готуватися до новорічних свят. Крім класичних вакансій казкових персонажів для дітей, з максимальною інтенсивністю набирають рекламістів, продавців в магазини і на новорічні ярмарки, артистів, промоутерів та ін.

Діди морози та Снігуроньки — тільки верхівка новорічного заробітчанського «айсберга». Насправді, до свят з'являється і маса інших вакансій в різних галузях. Особливо активно на цей період компанії посилюють напрямки торгівлі, маркетингу та поліграфії. Адже, не секрет, що новорічні розпродажі можуть генерувати піврічну виручку, тому роботодавці наймають тимчасовий персонал, щоб витримати пікові навантаження попиту.

Якщо взяти, приміром, поліграфію, то зростає попит на подарункові упаковки, листівки та флаєри з інформацією про акції, святкове оформлення вітрин. У підсумку українські верстати друкують напередодні свят чи цілодобово. Великий попит також на маркетологів і рекламістів, адже від просування залежить збут.

В торгових мережах теж готуються до збільшення потоку клієнтів: наймають додаткових вантажників, продавців в торгові зали, касирів.

В середньому, за святковий період можна заробити 5-7 тис. грн. А якщо це вакансія в продажах, де крім ставки є ще й відсоток від продажу, то можна отримати ще більше, адже люди в свята розташовані купувати. Найбажанішими, звичайно ж, є сезонні вакансії начебто промоутерів в магазинах — крім того, що платять непогані гроші, працівникові ще й не потрібно мерзнути на вулиці.

Багато роботи під ялинку традиційно буде у музикантів. Діди Морози численні новорічні корпоративи одні не витягнуть, так що організатори підкріплюють тили живою музикою. Хороших виконавців на всіх не вистачає, тому новорічні гонорари артистів в кілька разів вище звичайних, і вони мають можливість непогано заробити.

Є чимало пропозицій на період зимових свят у різних регіонах країни для офіціантів у ресторанах, кафе та нічних клубах. Оплата в середньому від 3 до 8 тис. грн. Досвід роботи обов'язковий не завжди, серед головних вимог: презентабельний зовнішній вигляд, грамотна мова (знання англійської вітається), наявність діючої медичної книжки (багато роботодавців обіцяю допомогу в її оперативному оформленні), а ще акуратність і швидка здатність до навчання.

Непогано підзаробити можуть і власники авто — візництвом. Адже тарифи взимку, а особливо у передноворічний час, збільшуються практично в два рази. Так, наприклад, київська диспетчерська служба таксі оголосила про набір водіїв зі своїм авто. Заробіток обіцяють від 5 до 20 тис. грн. Серед вимог: автомобіль не гірше Ланоса, в хорошому стані, мобільний телефон з підтримкою java або будь-який телефон з ОС Android, знання Києва та бажання працювати.

Є навіть «курортні» вакансії в приморських пансіонатах і Карпатах: там шукають кухарів, покоївок, офіціантів і барменів, ді-джеїв та ін. Зарплати коливаються в середньому від 4,5 до 6 тис. грн.

Хоча «новорічні» вакансії і починають з'являтися з кінця жовтня-початку листопада, але пік активності роботодавців, традиційно припадає на грудень. Але якщо завчасно знайти працівників не вийде, то роботодавці навряд чи підуть на підвищення оплати — все-таки є середньоринкова ставка, вище якої компанії стрибати не готові. «Набагато простіше пройтися по знайомим і знайти бажає підробити або заплатити сайту з пошуку роботи за «гарячу вакансію», що допоможе збільшити кількість відгуків від шукачів. Так що чекати до останнього вигідної пропозиції не варто. Самі «бажані» вакансії закриваються швидко, а платити більше з часом навряд чи будуть.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали