Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

В Україні з'явився альтернативний проект Податкового кодексу

24.11.2016

Українські бізнесмени мають намір допомогти владі переписати Податковий кодекс. Асоціація платників податків України презентувала свій варіант реформи. Так званий ліберальний податковий кодекс складається з 507 сторінок, і автори навіть не пошкодували грошей, щоб віддрукувати презентаційний тираж у гарній якості.

Численні правки податкового законодавства в останні кілька років лише точково врегулювали окремі проблеми адміністрування конкретних податків. І як правило, такі зміни вносилися в останній момент, перед початком нового року, що лише ускладнювало роботу бізнесу, особливо малого і середнього.

Тому було вирішено написати системний документ, який би не відображав думку чиновників і потреби бюджету, а бізнесу, як основного двигуна української економіки.

Кодекс назвали ліберальним тому, що в ньому пропонується зробити систему оподаткування максимально простою і зрозумілою, а також прозорою для контролю правильності адміністрування податків.

Зокрема, автори пропонують скоротити кількість податків з 13 до 9, шість з яких будуть загальнодержавними (ПДВ, ПДФО, податок на виведений капітал замість податку на прибуток, акцизний податок, рентні платежі та митні збори). Місцеві бюджети пропонується наповнювати за рахунок податку на нерухомість за ставкою 1% від розміру мінімальної зарплати за квадратний метр площі. Другий податок — плата за землю за ставками 1-2% нормативної грошової оцінки.

Третім наповнювачем місцевих бюджетів має стати сільськогосподарський податок зі ставками від 0,16% (для багаторічних насаджень у гірській місцевості) до 1,5% (для вирощування продукції в теплицях). Для рослинництва на відкритому грунті ставка буде обчислюватися від нормативної грошової оцінки одного гектара, а для інших господарств від доходу.

Для дрібних рослинницьких господарств із площами до 200 га повинна застосовуватися пільгова ставка 0,5%. Така ж ставка передбачена для всіх тваринницьких господарств, за винятком птахівництва (там ставка 1%).

У місцевих бюджетах пропонується також залишити ПДФО, який стягується з мікро та малого бізнесу. Сам податок з доходів фізосіб хочуть об'єднати з ЄСВ, а військовий збір (з аналогічною податковою базою) скасувати зовсім.

У 2018 р вона повинна бути зменшена з 42% до 32%, у 2019 році — до 28%, а до 2020 досягти бажаних 20%.

До кінця лютого члени Асоціації платників податків будуть їздити по країні, обговорювати з бізнесом і допрацьовувати свій ліберальний ПК. Після цього через народних депутатів – членів асоціації його внесуть до парламенту у вигляді законопроекту.

Враховуючи, що автори нового Податкового кодексу хочуть, щоб він вступив в силу з 1 січня 2018 року, цей законопроект повинен бути прийнятий до 1 липня 2017 року.

Джерело: http://ubr.ua/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали