Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

В Україні планують до 2017 року створити національну телекоммережу для держорганів

Редакція

15.03.2017 131 0 0

Український уряд, для потреб державних органів, планує в поточному році створити національну телекомунікаційну мережу та захищених дата-центри (центри обробки даних).

Відповідні заходи передбачені планом заходів на 2017 рік щодо реалізації Стратегії кібербезпеки України. У поточному році планується створити захищені дата-центри для потреб державних органів, перш за все, суб'єктів сектору безпеки і оборони, фінансового, енергетичного, транспортного секторів.

У травні планується забезпечити підвищення рівня відповідальності посадових осіб державних органів, установ і організацій за невиконання вимог законодавства у сфері захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах, за порушення вимог щодо інформування в установленому порядку про несанкціонованих діях (кібератаках) щодо державних інформаційних ресурсів.

Крім того, у травні планується запровадити обмежувальні заходи щодо використання в інформаційно-телекомунікаційних системах об'єктів критичної інфраструктури програмного і апаратного забезпечення, розробленого компаніями, які знаходяться під контролем держави-агресора.

У першому кварталі 2017 року планується розробити механізм додаткового заохочення фахівців, задіяних у сфері кібербезпеки і кіберзахисту, які працюють в структурах сектору безпеки і оборони, насамперед шляхом вдосконалення системи оплати їх праці, впровадження інших засобів стимулювання.

Згідно з планом, Держспецзв'язку та СБУ в першому кварталі повинні подати Кабміну перелік інформаційно-телекомунікаційних систем об'єктів критичної інфраструктури держави з метою його затвердження. У 2017 році планується організувати та провести оцінку стану захищеності державних інформаційних ресурсів в інформаційно-телекомунікаційних системах об'єктів критичної інфраструктури.

План також передбачає заходи з обмеження участі будь-яких суб'єктів господарювання, що знаходяться під контролем держави-агресора, у заходах по забезпеченню інформаційної та кібербезпеки, в тому числі посилення державного контролю за станом криптографічного та технічного захисту інформації з обмеження використання продукції, технологій і послуг таких суб'єктів.

Джерело: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали