Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

ТОП-5 найбільш затребуваних послуг в Україні

20.03.2017

Ринок послуг в Україні майже не постраждав від економічної кризи, що почалася в 2014 році: на відміну від інших галузей, він продовжив свій розвиток.

За даними Держслужби статистики України, в IV кварталі 2016 обсяг послуг, реалізованих споживачам підприємствами сфери послуг, становив 158,4 млрд грн, що в порівнянних цінах на 18,9% вище рівня відповідного періоду 2015 року. Тенденцію зростання ми спостерігаємо і в аутсорсе, частка компаній на сервісі з березня 2016 року до аналогічного періоду 2017 збільшилася в 13 разів.

Якщо раніше на фрілансі працювали тільки IT-фахівці, то зараз побутової та бізнес-аутсорс набирають обертів. Так, найбільшим попитом у минулому році користувалися фахівці, які вміють виконувати будівельні, монтажні та оздоблювальні роботи (з 11,93% у 2015 році до 17,46% у 2016). Бізнес-послуги за останній квартал 2016 року, в порівнянні з попередніми, зросли в 12 разів.

Перспективні сфери

Розвиток ринку послуг вплинуло на появу висококонкурентних сфер. Серед ключових факторів успішного старту для бізнесу можна виділити: унікальність пропозиції, висока якість послуги і вартість, яка відображає реалії ринку.

Одними з перспективних категорій сфер послуг в Україні на даний момент можна назвати:

   Клінінгові послуги (комплексна і часткова прибирання житла, офісних приміщень) — 36,7% від загальної кількості замовлень сервісу Kabanchik.ua.

   Логістичні та складські (перевезення, зберігання) — 21,13%.

   Домашній майстер (сантехнічні та електротехнічні роботи, дрібний ремонт) — 14,98%.

   Будівельні роботи (окремі спеціалізовані або комплексні послуги) — 7,36%.

   Кур'єрські послуги (піша транспортна доставка посилок, покупок, кореспонденції, подарунків) — 3,79%.

Лідируючі позиції ринку послуг визначаються і особливостями споживачів: в останні роки більшість замовлень залишають жителі, вирішальні рутинні завдання. Сфера корпоративних замовлень послуг скоротилася, тому підвищилася актуальність побутових напрямків, доставки і ремонту.

У передсвяткові дні ми спостерігали зростання корпоративних замовлень до 8% від загальної кількості послуг. Це пояснюється тим, що більшість компаній воліє віддати на аутсорс доставку подарунків для клієнтів, проведення рекламних акцій і навіть організацію корпоративу. В інший час основні напрями замовлень підприємців становлять близько 6.2%. В основному це бухгалтерські послуги, технічна підтримка сайту, дрібні кур'єрські доручення і прибирання офісів. Тенденції зберігаються і зараз, і далі будуть тільки розвиватися.

Більшість споживачів ринку в Києві — 63% замовлень, що пояснюється найбільшою концентрацією бізнесу. За ним слідує Харків (7.1%), далі Дніпро (6.3%), Одеса (4.8%) і Львів (3.6%).Практично завжди вибір майстра визначається за ціною за послугу, але при цьому знижки на якість ніхто не готовий робити. Середній чек в популярних сферах також зріс протягом 2016 року.

Сума середнього чека будівельних робіт — близько 2 809 грн. Генеральне прибирання в середньому обходиться в 789 грн. Бюджет на кур'єрські послуги становить близько 176 грн. Якість послуг визначається також рівнем конкуренції, зараз в Україні цей показник в багатьох нішах зростає. У той же час ціна залежить і від самого виконавця: приватний підробляє спеціаліст, підприємець чи компанія.

Джерело: http://hyser.com.ua/economics/176926-...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
08.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Уряд пропонує розшири категорії громадян, які мають право на відстрочку Держпраці перевірятиме роботодавців на предмет мобінгу: законопроєкт підписаний ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 27.06.2025 Які податки планує збільшити ...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
08.07.2025
Правові гарантії щодо безпеки під час повітряних тривог у період воєнного стану
Першочерговий обов'язок кожної держави – захищати право на життя. Більше за темою: Повітряна тривога: дії та відповідальність роботодавця Попри те, що війна триває четвертий рік, а органами державної влади всіх рівнів неодноразово здійснювалося інформування про заходи безпеки під час повітрян...
08.07.2025
Виробники переробної промисловості отримають гранти на відновлення потужностей після обстрілів
Кабмін 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Кабмін 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти д...
07.07.2025
Якою буде нова політика для ринку праці: представлено візію до 2030 року
Мінекономіки провело громадське обговорення перших напрацювань розробки Стратегії зайнятості населення України – 2030. Більше за темою: Чи повинен роботодавець займатися пошуком працівників з інвалідністю для виконання нормативу 3 липня 2025 року Мінекономіки провело громадське обговорен...
Кращі матеріали