Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Топ-10 правових подій тижня для бізнесу з 4 по 10 квітня

11.04.2016

1. В АМКУ створена колегія для розгляду скарг з публічних закупівель

Створена Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель. Мета створення Колегії - неупереджений і ефективний захист прав і законних інтересів осіб, пов'язаних з участю в процедурах закупівель. Рішення Колегії приймаються від імені АМКУ, який є органом оскарження у сфері державних закупівель. За подачу скарги справляється плата, розмір якої визначається Кабміном.

2. В електронному кабінеті платника податків - нові функції

ДФС допрацювала електронний сервіс «Електронний кабінет платника». Тепер у відкритій частині кабінету можна заповнити, зберегти і роздрукувати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб. А в закритій частині (особистий кабінет) платник може подати декларацію в електронному вигляді з використанням ЕЦП.

3. Держпродспоживслужба офіційно починає роботу

Держпродспоживслужба згідно з розпорядженням Кабміну від 6 квітня офіційно починає роботу і приступає до виконання своїх функцій. У зв'язку з цим припиняються повноваження Держветфітосанслужби, Держінспекції з питань захисту прав споживачів, Держсанепідемслужби. Держпродспоживслужба також виконуватиме функції по контролю за держрегульованими цінами, держнагляду у сфері туризму, насінництва та ін.

4. Затверджено правила виробництва органічної продукції тваринного походження

Постановою № 241 Кабмін затвердив Докладні правила виробництва органічної продукції (сировини) тваринного походження. Документом регулюються правові, економічні, зоотехнічні та соціальні основи виробництва зазначеної продукції фізичними/юридичними особами. Встановлено вимоги щодо змісту, випасу, лікування, годування тварин і виробництва відповідної органічної продукції. Виробник повинен забезпечити використання органічних кормів, підтримувати здоров'я тварин і т.д.

5. Кабмін погодив законопроект про уповноважених економічних операторів

Уряд погодив для передачі в ВР законопроект про внесення змін до ТК щодо уповноваженого економічного оператора та спрощень митних процедур. УЕО зможуть імпортувати товари з використанням спеціальних спрощень митного оформлення. Введення інституту УЕО на базі прийнятих у міжнародній практиці критеріїв має стати дієвим інструментом боротьби з корупцією та адміністративним тиском на підприємців з боку митних органів.

6. Український бізнес отримав шанс на збільшення кредитів від МФО

НБУ розширив можливості міжнародних фінансових організацій використовувати кошти в гривні для фінансування проектів в Україні. Постанова № 225 набула чинності 6 квітня. Тепер МФО зможуть використовувати для кредитування українського бізнесу гривневі кошти, отримані ними в якості кредиту від уповноваженого банку. Розширення режиму поточних рахунків МФО стосується також проведення на території України розрахунків за операціями іноземного інвестування, договорами страхування, з оплати продукції, послуг, робіт і т.п.

7. Помилково складена податкова накладна не відображається у звітності з ПДВ

У разі помилкового складання податкової накладної така податкова накладна не підлягає відображенню в податковій звітності з ПДВ. Розрахунки коригування, складені з метою виправлення помилок у податкових накладних, не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, в податковій звітності з ПДВ також не відбиваються, але підлягають реєстрації в ЄРПН. Про це розповіла ДФС в листі № 6409/6/99-99-19-03-02-15.

8. Буде покращено зберігання інформації про стан рахунків у цінних паперах

НКЦПФР доручила Нацдепозитарію розробити зміни, які повинні містити порядок зберігання інформації про стан рахунків у цінних паперах всіх власників ЦБ. Мета - зменшення ризику втрати такої інформації при виникненні форс-мажорних обставин. Буде описано порядок, терміни і обсяги надання депозитарними установами в Центральний депозитарій інформації про стан рахунків у ЦП, відкритих в депозитарній установі, і інформації про проведення між таким рахунками облікових операцій переведення прав на ЦП.

9. Роз'яснено деякі особливості початку будівельних робіт

У листі № 40-701-12/2082 Держархбудінспекція роз'яснила, що до реєстрації декларації про початок будівельних робіт замовник повинен отримати вихідні дані, основними складовими яких є містобудівні умови і обмеження, техумови, завдання на проектування. Також потрібно розробити і затвердити проектну документацію. При цьому містобудівні умови і обмеження надаються відповідними спецуповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі.

10. Планується врегулювати особливості провадження по податкових злочинах

Податковий Комітет ВР рекомендує прийняти за основу законопроект № 3448, яким пропонується: уточнити момент, з якого настає кримінальна відповідальність за ухилення від сплати податків; збільшити в 2 рази розмір фактичного ненадходження до бюджету податків, починаючи з якого діяння вважається кримінальним злочином; встановити заборону передачі матеріалів перевірки до органів попереднього розслідування, прокуратури до моменту закінчення терміну сплати узгодженого грошового зобов'язання; уточнити обов'язки слідчого і т.д.

Джерело: http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали