Точне сільське господарство: розумний підхід до агробізнесу
29.05.2018 760 0 0
Точне сільське господарство обіцяє кращі прибутки на інвестиції та покращення життя фермерів у всьому світі. Одна з найбільших змін у сільському господарстві в наш час, яка поширюється в країнах, що розвиваються, де технології розумного сільського господарства, включаючи дані, зібрані з супутників та безпілотних літаків, поступово починають регулювати процес вирощування фермерами своїх культур.
Століттями фермери висаджували та збирали урожай за старовинними сезонними моделями, використовуючи традиційні знання для попередження посух та повеней, які могли загрожувати сільськогосподарським культурам та засобам до існування. Тепер фермери роблять величезний крок у майбутнє, переходячи на точне сільське господарство. Використовуючи розумну технологію, фермери сьогодні можуть управляти своєю фермою з ноутбука, дистанційно керуючи тракторами, встановленими за допомогою GPS, і встановлюючи системи поливу, які можна регулювати на відстані. Датчики розміщуються в полях для вимірювання температури і вологості ґрунту і повітря, а безпілотники та супутники, які використовуються для збору та аналізу даних, дають інформацію про те, як фермери удобрюють та доглядають за своїми культурами. Нові методи посилюють місцеві знання, а не замінюють їх, забезпечуючи економічно ефективні та високоточні способи передбачати та захищати зростання сільськогосподарських культур.
Використовуючи інформацію в режимі реального часу, зібрану центрами контролю, для прийняття рішення, коли вирощувати, удобрювати та збирати врожай, фермери в розвинених країнах пристосовують технології для пошуку даних про погоду, якість ґрунту та повітря та прогрес врожаю. Для забезпечення необхідної кількості персоналу та машин у потрібний час, технології допомагають аналізувати обладнання та вартість робочої сили та їх доступність. Також спостерігається стрімке зростання використання безпілотних літальних апаратів (БПЛА) або безпілотних літаків, і ця технологія також обіцяє зміни в сільському господарстві, оскільки безпілотники надають цінні та дуже точні дані, які можуть зберегти фермеру як час, так і гроші . Інші розумні технології поширюються в країнах, що розвиваються, де переваги точного землеробства можуть бути благом для фермерів, які борються з примхами не тільки погоди, а й ринків.
Точне сільське господарство використовує цілий ряд нових технологій та датчиків, які є ключем до точного збору даних. Незважаючи на досить маленький розмір датчиків, які часто поміщаються на долоні, їх значення для фермерів величезне. Високоякісні оптичні датчики можуть негайно виміряти, наскільки добре ваші рослини ростуть, і інформацію можна надсилати до центрів управління фермами, включаючи інформацію про вимоги щодо добрив та боротьби з шкідниками.
Датчики не обов’язково повинні бути складними пристроями, це може бути і простий смартфон, яким фермер фотографує нездорову рослину, а потім отримує зворотний зв'язок в Інтернеті про те, що не так, і як поводитися з нею і чи варто цим взагалі займатися. Однак типовим датчиком землеробства є пристрій, «посаджений» у поле або приєднаний до безпілотника, який надає ряд даних, і дозволяє фермерам швидкий доступ до конкретної інформації, щоб забезпечити більш розумне, більш рентабельне землеробство, використовуючи Wi-Fi, мобільний телефон або з'єднання Bluetooth. Датчики дозволяють прогнозувати врожайність, використовуючи фактичний стан рослин та інформацію про прогноз погоди.
Такі фактори, як зміна клімату, зростання чисельності населення та безпека харчових продуктів, стимулювали цю галузь сільського господарства до пошуку більш інноваційних підходів до захисту та підвищення врожайності сільськогосподарських культур. У результаті технології штучного інтелекту (ШІ) неухильно розвиваються як частина технологічної еволюції всієї галузі. І так, в той час, як позитивні наслідки застосування ШІ у сільському господарстві є очевидними, існують також певні ризики, пов'язані з цим. Саме тому, ряд дослідницьких інститутів та благодійних організацій вивчає можливі негативні наслідки такого тандему. В той же час він намагається провести дослідження та підвищити обізнаність суспільства у сфері ШІ, щоб забезпечити мінімізацію ймовірності того, що глобальні катастрофічні ризики стануть реальністю, якщо ШІ буде використовуватись без належної попередньої підготовки, або в тому випадку, коли ці технології потраплять не в ті руки.
Отож, технології неухильно проникають у всі сфери нашого життя і агробізнес та сільське господарство не виняток. При правильному поводженні, вони не тільки полегшують життя та ведення бізнесу, а й покращують їх якість.
http://a7d.com.ua
Коментарі до матеріалу