Свідоцтво про право власності в паперовому вигляді повернули українцям
01.11.2016 2731 0 0
Українці знову зможуть отримати письмовий документ, що засвідчує їх право власності на нерухоме майно, але за певну плату, як за додаткову послугу.
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності», прийнятий Верховною Радою 6 жовтня 2016 року, вже підписаний главою держави.
Крім іншого, цей документ повертає можливість отримати звичний для українців паперовий документ про право власності.
Нагадаємо, що в гонитві за спрощеною процедурою реєстрації і західним досвідом не так давно втратив свій статус документ, що засвідчує право власності на нерухомість. При здійсненні тої чи іншої дії з нерухомістю (купівля первинної нерухомості або придбання нерухомості на вторинному ринку і, як результат, переоформлення власника, приватизація, розділ майна, дарування тощо) новому власнику вже не видавався так званий «документ про право власності» в звичному паперовому вигляді. Вся інформація накопичувалася тільки в електронних реєстрах, і саме на них нотаріус повинен був посилатися, здійснюючи операцію.
Кожен українець, який є власником того чи іншого рухомого або нерухомого майна, може самостійно зайти в реєстр і роздрукувати таку довідку-підтвердження на звичайному аркуші паперу і на звичайному принтері. Однак, на такому документі були відсутні звичні нам підпис і печатка.
Практика показала, що нововведення не прижилося і поки ще українці, які мріють подолати бюрократизм, не готові відмовитися від паперового варіанту такого документа.
Законодавець пішов назустріч і в зазначеному законі є норма, яка не зобов'язує, але дає право отримати свідоцтво, яке підтверджує право власності, завірене посадовою особою і з печатками органу, який його видав. Правда, цей документ буде виданий за додаткову оплату.
Ця виписка в такому випадку буде підтверджена підписом і печаткою відповідного державного реєстратора. Зараз цей документ є тільки в електронному вигляді.
Однак, це не обов'язок особи отримати цей документ, а це тільки його бажання.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу