Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Страховка для туриста або як заощадити на неприємності

Редакція

20.02.2017 144 0 1

Медичне страхування виїжджаючих за кордон – обов'язкове. Але дуже часто власники мультишенгенів подорожують в безвізові країни забувають це робити. А даремно.

Виїжджаючим за кордон доводиться купувати поліс медичного страхування для поїздок за кордон. Його можуть запитати на погранконтролі при в'їзді в чужу країну. Їм навіть можуть поцікавитися українські прикордонники, нехай в останні роки про таке не чути. Всі якось розслабилися. А даремно. Втім, така ситуація склалася відносно недавно. Приблизно тоді, коли українці розсмакували бронювання готелів та квартир через глобальні системи booking і Airbnb, а покупку авіаквитків – через численні системи пошуку дешевих перельотів. А до того покупцеві туру за кордон страховий поліс виїжджаючому вручали прямо разом з турпакетом. З нього, з турпакетного, і почнемо.

Продаж причепом і трохи асистансу

Для ледачих досі працюють турагентства. Але не тільки для ледачих – для любителів відпочити дешево і сердито. Я маю на увазі ті напрямки, де пляжний відпочинок продають досить дешево за рахунок масовості – Туреччина, Єгипет, Туніс. Туди точно немає сенсу «конструювати» тур самостійно, якщо у планах – ледаче лежання на пляжі і чеберяння на хвилях.

Турагент вручить разом з турпакетом туристичну страховку – і вперед. Зазвичай якісно працюючі агентства на медстраховках не економлять. Хоча й могли б – турист розглядає ціну пакету в сумі внести в касу». І його вкрай рідко хвилює, наскільки адекватно зроблений вибір страховика, який, при випадку повинен вирішувати проблему туриста. Хоча слід поцікавитися:

А) Як звуть страхову компанію, чи давно вона працює, продають її страховки інші фірми — відомі і давно працюють. Зрозуміло, що страховик повинен бути мінімум років 10 від роду і з ним повинні працювати багато турфірми.

Б) З якою міжнародною службою асистансу працює ця страхова компанія в тій країні, куди вирішено їхати. Тут все просто – пробиваємо ім'я асистуючої компанії(служби) за допомогою всезнаючий Google. З'ясовуємо – працює вона в потрібній країні, що про неї говорять на туристичних форумах. Ну і, якщо трохи знаємо англійську – можемо поцікавитися, з якими великими міжнародними страховими групами ця служба асистансу співпрацює. Зрозуміло, чим вона старша і відомішим – тим вищі шанси, що у неї знайдуться грамотні оператори, правильні лікарі, клініки і медичні центри в потрібному куточку Землі. Асистанс – це саме та команда, яка буде реально висіти на телефоні, знаходити потрібного лікаря, координувати надання медичної допомоги. Страхова компанія – вона тільки сплатить це все. Якщо такі послуги знадобляться, звичайно ж.

В) Якого роду випадки покриваються страховкою і що там зі списком так званих винятків. Тут все на рівні правил і здорового глузду. Доведеться погодитися з винятками на кшталт «ми не покриваємо неприємності, що трапилися по п'янці» і «ми не покриваємо неприємності, що трапилися при занятті екстремальними розвагами та видами спорту». Ні, звичайно, для тих, хто захоплюється спортом(гірські лижі, сноркелінг – пірнання з маскою і трубкою, дайвінг, рафтинг) є можливість придбати спеціальний поліс медичного страхування, але він буде в рази дорожче звичайного – «екстремального». Зрозуміло, що будь-поліс має покривати і «нещасний випадок». При поїздках в країни Шенгену сумарне покриття повинна становити не менше 30 тис євро. В інших країнах – свої порядки. Але в будь-якому випадку, сума повинна бути не менше — такий, щоб вистачило на неприємний випадок.

Запам'ятаємо ці три питання. Вони дуже важливі завжди, коли приймається рішення про купівлю полісу ось прямо у цієї страхової компанії.

Якщо на всі ці питання отримані обнадійливі відповіді – значить, турфірма на страховці не економила понад розумних меж.

Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали