Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Рада НБУ схвалила Оцінку діяльності Правління у 2016 році

Редакція

02.03.2017 52 0 0

28 лютого 2017 року Рада Національного банку України (далі – Рада) на своєму засіданні заслухала звіт про діяльність Правління Національного банку України (далі – Правління)(презентація звіту – за посиланням) у 2016 році. За його результатами Рада схвалила Оцінку діяльності Правління щодо виконання Основних засад грошово-кредитної політики у 2016 році і Рекомендації Правлінню НБУ та уряду України.

Рада визнала, що показник споживчої інфляції в 2016 році було знижено до встановленого цільового рівня, а сам рівень узгоджується із цільовими орієнтирами, схваленими постановою Правління Національного банку України від 18 серпня 2015 року № 541 "Про Основні засади грошово-кредитної політики на 2016 – 2020 роки".

Разом з тим Рада констатувала, що у 2016 році тривала банківська криза: протягом року кількість діючих банків скоротилася від 117 до 96. Націоналізація наприкінці 2016 року ПАТ КБ "Приватбанк" хоча й сприяла швидкій локалізації проблем найбільшого банку країни, проте сама по собі ще не дала змоги їх остаточно розв’язати і визначити весь комплекс чинників, що призвели до неплатоспроможності найбільшого системного банку країни.

Різке погіршення в 2016 році поточного рахунку платіжного балансу (–3.4 млрд. дол. США порівняно з –0.2 млрд. у 2015 році) було безпосередньо зумовлене більш як триразовим зростанням дефіциту зовнішньої торгівлі товарами та послугами. Усе це разом із низьким рівнем суверенного рейтингу країни та збереженням її значного зовнішнього боргу зумовлює високу національну залежність від нових зовнішніх запозичень, насамперед у рамках фінансової програми EFF.

Підвищення тарифів на споживання енергії й житлово-комунальні послуги сприяло стабілізації фінансового стану суб’єктів господарювання, що їх генерують/надають, зменшивши одночасно відповідний тиск на державний та місцеві бюджети. Це дало змогу знизити гостроту їх хронічної залежності від внутрішніх запозичень.

Незважаючи на досягнення цільових орієнтирів грошово-кредитної політики в 2016 році, в Україні все ще залишаються актуальними ризики зміни темпів реформ із неоднозначними перспективами глобального макрофінансового оточення.

Крім того, існують ризики прискорення споживчої інфляції в поточному році, насамперед через збільшення промислової інфляції та відновлення споживчого попиту.

Упродовж 2016 року на валютному ринку спостерігалися ознаки певної стабілізації. Зокрема, суттєво уповільнилося курсове знецінення гривні. Проте через структурні вади національної економіки та нестійкість зовнішньої кон’юнктури девальваційні ризики залишаються досить відчутними.

В умовах перевищення пропозиції над попитом Національний банк проводив операції з купівлі іноземної валюти для поповнення міжнародних резервів. Утім, такі операції фактично стримували тенденції щодо зміцнення гривні після епізодів її послаблення.

Ключовою проблемою для інтенсифікації банківського кредитування залишаються суттєві системні ризики вітчизняної економіки.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали