Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Скільки в Україні інвестиційно-привабливих об'єктів?

Редакція

28.04.2016 186 0 0

Думка експерта, Дмитро Єрмак Директор компанії «АСО Будівельні елементи Лтд.»

Неодноразово буваючи на різних форумах і дискусійних майданчиках, спілкуючись з представниками комунальних організацій, девелоперами, архітекторами та забудовниками, я звернув увагу, наскільки велика увага приділяється таким темам, як законність будівель, збереження історичних цінностей, побудова довіри між забудовниками і громадськістю і т.д., і наскільки далекі багато «учасники процесу» від теми створення якісних безпечних інженерних мереж при будівництві або реконструкції.

І я почав задавати собі питання: чому про надійних на багато десятиліть інженерних мережах можуть думати, як про один з обов'язкових елементів будь-якого будівництва, тільки одиниці компаній? Що потрібно зробити, щоб наші інвестори/забудовники перестали думати тільки про те, як «вихопити» привабливе місце і швидше побудувати на ньому швидко окупаємий об'єкт?

Однозначного рішення цієї проблеми у мене немає. Але деякі міркування хотів би запропонувати на суд широкої громадськості.

Нещодавно один з представників закордонного інвестиційного фонду розповів мені, що за їхніми оцінками, на даний момент в Україні є не більше двох десятків інвестиційно привабливих об'єктів в сфері комерційної нерухомості. Це означає об'єктів, які відповідають всім необхідним критеріям, як в правовій сфері (законно відведена земля, «чистота» власників та фінансової історії) так і технічної (грамотний проект, якісні інженерні мережі і наявність сервісних партнерів, які їх постійно обслуговують і т.д.).

Уявляєте, в такій величезній країні тільки 20 об'єктів! І це незважаючи на те, що Україна має один з найнижчих показників торговельних площ на душу населення. Тому, щоб залучати іноземних інвесторів в Україну, в чому так все ми зацікавлені, потрібно будувати не тільки кількісно, ​​але, перш за все, якісно! Ми бачимо, що в містах з'являються нові житлові об'єкти, торгово-розважальні та бізнес-центри, які зовні виглядають досить привабливо.

А звертали ви увагу, наприклад, на зручність підземних паркінгів в нових об'єктах? Так і хочеться запитати у архітекторів, які проектували такі об'єкти, чи є у них автомобілі? Тому як розташування несучих колон облаштовано повністю на противагу логіці руху і розміщення автомобілів всередині паркінгу! Все настільки вузько, що водій повинен показувати чудеса водіння, щоб не пошкодити свій і сусідні автомобілі. Причому це стосується «елітних» об'єктів, з високими рентними ставками і досить забезпеченими відвідувачами. Або, наприклад, облаштування паркувальних майданчиків перед супермаркетами і розважальними центрами. Під час рясного дощу або танення снігу, щонайменше, 10-15% таких майданчиків покриті глибокими калюжами. І ці місця природно пустують, на них просто не паркують автомобілі. Для об'єкта комерційної нерухомості це означає банальну втрату грошей у вигляді покупця, який поїхав в іншу торгову точку.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://budport.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали