Штрафи та обмеження на ввезення готівки в Євросоюз
16.05.2017 284 0 0
Не всі мандрівники користуються банківськими картами, багато вважають за краще по-старому перевозити гроші готівкою. Однак, ховаючи купюри в шкарпетки і валізи, потрібно розуміти, що ця заначка не повинна бути таємницею для митників. Нелегальне провезення готівки у великому розмірі може вилитися в серйозний штраф і конфіскацію всіх коштів або навіть обернутися тюремним ув'язненням.
Адвокат у колегії адвокатів міста Страсбурга (Франція), директор представництва НААУ у Франції Єгор Бойченко роз'яснив, скільки готівки можна провезти через кордон з Євросоюзом, не порушуючи митні правила.
Ключові вимоги ідентичні для всіх країн ЄС. Розглянемо ситуацію на прикладі Франції.
Без декларацій
Ввозити на територію Франції без декларування можна суму, що не перевищує 10 000 євро. Таке обмеження передбачено Монетарних і фінансових кодексом Франції.
Хочете подорожувати спокійно – везіть з собою не більше 9 999 євро.
Правила «належного декларування» у Франції визначає декрет №2016-1663 від 5 грудня 2016 року, в ньому встановлено чіткий перелік документів, якими може бути підтверджено походження коштів.
Важливо: враховуються не тільки готівку в євро, але і вся готівка в будь-якій валюті.
А ще – банківські метали та цінні папери.
Французькі митники, виявивши при вас значну суму, не полінуються додатково перерахувати в євро, за офіційним курсом, всю наявну готівку, і якщо загальна сума перевищить 10 000 євро, у вас можуть бути неприємності.
«Правило десяти тисяч» діє для всіх країн ЄС; тим не менш, в'їжджаючи на територію Євросоюзу, бажано уточнити процедуру перевезення готівки для конкретної країни.
Важлива деталь для тих, хто в'їжджає до Франції з сім'єю:
– якщо ви їдете самостійно, то одноосібно ви можете мати при собі, не декларуючи, суму, що не перевищує 10 000 євро;
– якщо ви подорожуєте з родиною, то везти, не декларуючи, можете не більше 10 000 євро на всю сім'ю (а не на кожного члена сім'ї!);
– якщо подорожуєте парою, то везти, не декларуючи, можете не більше 10 000 євро на двох, оскільки в даному випадку діє принцип спільності інтересів – «communauté d intérêts».
Що робити, якщо ви везете більше 10 000 євро готівкою?
Зрозуміло, їх треба декларувати до в'їзду на територію Франції (всі пам'ятають про червоний коридор в аеропорту під час прильоту), щоб уникнути неприємностей в разі подальшого митного контролю.
Це можна зробити в аеропорту, в тому самому «червоному коридорі», або заздалегідь, ще до вильоту в ЄС.
З 2013 року діє сервіс електронного декларування готівки DALIA.
Електронне декларування здійснюється в період від 30 до 2 днів до дати поїздки. Таке декларування безкоштовно. Сервіс доступний французькою, англійською та іспанською мовами.
Для цього необхідно створити на сайті французької митниці обліковий запис (ім'я входу і пароль), а після входу на сайт – заповнити електронну форму декларування ввезення готівкових коштів. Після його перевірки система генерує реєстраційний номер, який потрібно зберегти і бажано роздрукувати разом із заповненим формуляром. На митному контролі надайте французьким митникам номер DALIA та копію заповненого формуляра.
Санкції і штрафи
За в'їзд з незадекларованої сумою, що перевищує 10 000 євро, вас можуть оштрафувати на 50% від всієї незадекларованої суми. До 3 червня 2016 року максимальна санкція становила 25% від незадекларованої суми.
Виявивши незадекларований готівку понад 10 тисяч євро, вас для початку попросять проїхатися в митний пункт, де вас опитають на предмет легального походження коштів.
Якщо незадекларована сума лише на кілька сотень перевищує 10 000 євро, то основну її частину митники можуть тимчасово утримати, провести перевірку і повернути вам через деякий час, без сплати штрафу. Нагадаємо, при підрахунку враховується не тільки євро, але також інша готівкова валюта!
У разі, якщо сума вище, то найпростіший для вас варіант – якщо гроші не були замасковані або заховані. У такому разі вас запитають про походження незадекларованої суми. Якщо пояснення не викличуть сумнівів, вас відпускають, а всю незадекларований суму тимчасово вилучають до закінчення перевірки та винесення рішення по сумі штрафу.
На даному етапі, як тільки вас відпустили, рекомендується зв'язатися з адвокатом, оскільки його участь у справі може мати вагоме значення при комунікації з митними органами та виборі суми штрафу. У рішенні про суму штрафу митні органи можуть враховувати різні фактори, акцент на яких може зробити адвокат.
У разі незгоди з сумою штрафу рішення можна оскаржити в суді.
Якщо ж ви ховали незадекларований суму грошей або не можете дати чіткої й виразної обґрунтування її законного походження, особливо якщо сума перевищує 50 000 євро, митники можуть поставити перед прокурором питання про тимчасове затримання (від 1 до 3 діб – «garde à vue») до з'ясування обставин.
В такому випадку вам варто негайно зв'язатися з вашими родичами або з консульством, щоб вони могли знайти адвоката, який зможе бути присутнім на допитах. В іншому випадку вам зобов'язані надати безкоштовного французького адвоката та перекладача.
Після закінчення затримання вас або відпускають, або, якщо будуть знайдені на те підстави, буде поставлено питання про порушення кримінальної справи за фактом умисного приховування незадекларовані кошти від митників, або за фактом відмивання грошей. Останнє можливо, якщо ви не дасте чіткого пояснення законного походження грошових коштів.
Варто зазначити, що санкція за «відмивання коштів» передбачає термін ув'язнення до 5 років плюс штраф до 375 000 євро з конфіскацією незадекларованих коштів.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу