Сім питань про податок на нерухомість
07.07.2017 5263 0 0
З 1 липня власники житлових і нежитлових приміщень почали виплачувати податок на нерухомість за 2016 рік. Встигнути сплатити податок потрібно до 29 серпня - інакше доведеться платити штраф. У зв'язку з цим, ми вирішили відповісти на самі часто задають питання, пов'язані з податком на нерухомість.
ПИТАННЯ 1 Які приміщення оподатковуються?
Відповідно до закону, податком обкладаються наступні об'єкти нерухомості:
квартира, кімната в комунальній квартирі;
житлової та дачний будинок;
прибудова до будинку, літня кухня, підвал;
гараж, сарай.
Втім, більшість місцевих рад прийняли рішення встановити нульову ставку податку на господарські будівлі (сараї, гаражі, погреби і так далі) - в цьому випадку платити за них не потрібно.
Крім того, відзначимо, що платити податок потрібно не за всю площу будинку або квартири, а тільки за квадратні метри понад пільгової площі. Пільгова площа становить:
для квартири - 60 кв. м;
для житлового будинку - 120 кв. м.
Тобто, якщо площа квартири - 65 кв. м, то платити потрібно тільки за «зайві» 5 кв. м.
ПИТАННЯ 2 Скільки потрібно платити?
Ставку податку на нерухомість встановлюють місцеві ради, так що в кожному місті вона своя. У той же час, відповідно до закону, ставка не повинна перевищувати 3% від мінімальної зарплати за станом на 1 січня звітного року. Нагадаємо, в цьому році власники нерухомості платять податок за минулий, 2016 рік. Станом на 1 січня 2016 року мінімалка становила тисячі триста сімдесят вісім грн. - саме ця сума враховується при розрахунку розміру податку. Таким чином, максимальна сума податку за 1 кв. м становить 41,34 грн. (3% від 1378 грн.). За нашою інформацією, в більшості міст і селищ встановлені менші ставки податку. Наприклад, в Києві, Львові, Херсоні та Миколаєві - 1% від мінімальної зарплати (13,78 грн.), А в Одесі, Дніпрі та Харкові - 2% (27,56 грн.).
Про те, яка ставка податку встановлена у вашому населеному пункті, можна дізнатися, звернувшись в місцеве відділення фіскальної служби.
ПИТАННЯ 3 Хто не платить податок на нерухомість?
Закон звільняє від сплати податку на нерухомість наступні пільгові категорії:
діти сироти;
діти, позбавлені батьківського піклування;
діти-інваліди, які виховуються одинокими матерями (батьками);
багатодітні сім'ї (п'ять і більше дітей).
У той же час, місцеві ради мають право доповнювати список пільговиків. Наприклад, в Києві від сплати податку звільнили житло, що належить інвалідам, учасникам АТО, членам сімей Небесної Сотні і загиблих учасників АТО.
ПИТАННЯ 4 Чи потрібно платити податок отримувачів субсидій?
Законодавство не передбачає якогось особливого становища для людей, які отримують субсидії. А значить - вони повинні платити податок на нерухомість на рівних з усіма іншими. Однак, в деяких містах місцеві ради звільнили одержувачів субсидій від сплати податку. Таке рішення прийняв, наприклад, Вінницька міська рада. Так що це питання краще уточнити у відділенні фіскальної служби або в місцевій раді в вашому населеному пункті.
ПИТАННЯ 5 Чи повинні переселенці платити податок за залишені будинки і квартири?
До недавнього часу переселенцям доводилося платити податок за будинки і квартири, розташовані в Криму або на території самопроголошених «ДНР» і «ЛНР». Але в минулому році в податкове законодавство були внесені зміни. Тепер нерухомість, що залишилася на тимчасово окупованій території, а також в населених пунктах на лінії зіткнення, не підлягає оподаткуванню. Власники таких квартир і будинків звільняються від сплати податків до закінчення АТО.
ПИТАННЯ 6 Що робити, якщо не принесли податкову квитанцію?
Як стверджують юристи, відповідно до закону, сплатити податок необхідно протягом 60 днів з моменту отримання повідомлення. Тобто, теоретично, якщо квитанція не прийшла, податок можна не платити. Однак податківці в цьому випадку рекомендують все-таки звернутися до місцевого відділення фіскальної служби самостійно. Справа в тому, що власникам нерухомості, які не сплатять податок до 29 серпня, буде нараховано штраф - 10% від суми податку. Якщо ж термін несплати перевищить 30 днів - доведеться викласти 20% від суми податку, а також виплатити пеню в розмірі 0,04% від загальної суми заборгованості за кожен день боргу.
ПИТАННЯ 7 Хто і як заплатить за продане житло?
Якщо будинок або квартира були продані або даровані, сума податку буде розділена на двох. Попередній власник заплатить податок за період з початку року до першого числа місяця, коли відбулася зміна власника, а новий власник - з першого числа місяця придбання нерухомості по кінець року.
Джерело: http://napensii.ua/articles/2836-sem-...
Коментарі до матеріалу