Ремонт багатоквартирного будинку: хто допоможе і куди звертатися
19.10.2016 1683 0 0
Столична влада готова надати допомогу з проведення капітального ремонту житлового фонду.
Більшість багатоповерхівок, побудованих 40 і більше років тому, потребують капітального ремонту або хоча б в поточному. Їх мешканці очікують, що такий ремонт повинні зробити державні (комунальні) органи зі коштів, які вони платять за квартири. Але чи так це з точки зору самих державних органів?
Хто відповідатиме за ремонт житлового фонду?
Мешканці будинків, в яких регулярно протікають і прориваються труби, з частою періодичністю, цілодобово, а то й тижнями, змушені обходиться без гарячої і холодної води і тепла. Щоб зробити перерахунок в таких випадках, часто доводиться пройти через всі перепони бюрократизму.
На всі запити чиновники відповідають, що ремонт повинні проводити самі мешканці будинку, незважаючи на те, що аварії трапляються в підвалах або загальних стояках.
Оскільки на сьогоднішній день в Україні активно проводиться реформа ЖКГ, населення перебуває в активному пошуку тих структур, які відповідають за технічний стан житлового фонду і можуть допомогти у вирішенні проблем, що накопичилися. І хоч ЖЕКи формально скасовані, але поки вони залишаються на місцях після якоїсь модернізації, українці сподіваються отримати від них хоч інформаційну допомогу. Саме тому більшість звернулися до редакції попередньо ставили до відома про свої проблеми ЖЕКи (нині це ЖЕУ (житлово-експлуатаційні дільниці - прим. Ред.).
Мій будинок - моя проблема
Так хто ж повинен проводити поточні і капітальні ремонти багатоквартирних будинків? З відповідей чиновників ЖЕУ слідує, що капітальний ремонт - все ж турбота жителів аварійного будинку. Відремонтувати вони його обіцяють в різних випадках по-різному: або в разі 100% оплати мешканців конкретного будинку за комунальні послуги або в разі надходження необхідних коштів від держави, або просто згідно з планом, тоді коли вийде.
Згідно з інформацією ЖЕУ-407, мережі гарячого водопостачання в підвальному приміщенні вимагають капітального ремонту. Повна заміна інженерних комунікацій відноситься до робіт капітального характеру і виконується за рахунок міських програм і при цільовому бюджетному фінансуванні. Даний житловий будинок внесений до програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2016 рік на капітальний ремонт інженерних мереж.
При підготовці будинку до сезонної експлуатації проводиться огляд і заміна пошкоджених ділянок, накладення бандажів, хомутів, ремонт запірної арматури і т.д.
Чи не капітальний ремонт, а модернізація
Саме таке рішення пропонують сьогодні чиновники і всіляко рекомендують власникам квартир об'єднуватися в ОСББ і брати ініціативу в свої руки. «Ваш будинок - ваша фортеця», - нагадують вони і радять не тільки замінити всі труби, вікна, залатати дірки, але і утеплити стіни, дах і зробити все необхідне, щоб тепло зберігалося, тоді і платити доведеться менше.
Однак, про те, скільки коштує така модернізація, воліють мовчати. Правда, відзначають, що фінансовий тягар може розділити з ініціаторами бюджет міста.
Мова йде не просто про капітальний ремонт, а про термомодернізації. Всі комунікації повинні бути сучасними і термоізольовані. Техніка подачі тепла повинна бути керована, щоб можна було регулювати процес. Перший крок, який повинні зробити люди, - це самоорганізуватися, згуртуватися навколо проблеми. Потім звертатися в районну адміністрацію або в міську, і домагатися, щоб такі ремонти проходили згідно спільного фінансування.
Джерело: http://sud.ua/
Коментарі до матеріалу