Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Підвищення “мінімалки”: ризики та наслідки для українців

Редакція

04.11.2016 163 0 0

Нещодавно українців схвилювала доволі приємна новина: Прем’єр-міністр Володимир Гройсман та Президент України Петро Порошенко практично водночас заявили про підвищення мінімальних заробітних плат з 1 січня 2017 майже вдвічі. Тож, понад 40% усього економічно активного населення, яке отримує не більше 1600 гривень на місяць, з нового року отримуватиме вже 3200 гривень. Такі зміни мають закріпити в головному фінансовому документі країни — державному бюджеті на 2017 рік. Як відомо, документ уже пройшов перше читання і готується до другого.

Та звідки можновладці візьмуть гроші на підвищення зарплат? Чи не відберуть вони кошти в інших статей бюджету, насамперед, соціальних? Чи не означає це, що держава та комерційні установи підвищуватимуть зарплати на різних ринках праці? Взагалі, чи не призведуть такі рішення уряду й Президента до карколомного зростання цін на товари та послуги?

Урядовці кажуть, що підвищення відбудеться

Передусім, надамо слово, так би мовити, «винуватцям» події. Так, за прогнозами Володимира Гройсмана, дефіцит держбюджету на 2017 рік триматиметься на рівні 3% і після збільшення мінімальної зарплати. Він вважає, що цього можна досягти за рахунок «детінізації» економіки та справедливого розподілу податків.

Петро Порошенко також дуже позитивно оцінює цей крок. За словами Президента, він звернувся до уряду та парламенту з вимогою вжити заходів, аби це рішення не спровокувало зростання жодного податку, насамперед, щодо малого та середнього бізнесу (МСБ) в Україні.

Справді, це слушне зауваження Президента. Проте, власне, МСБ в таких ситуаціях виявляється крайнім — фіскальні органи квапляться «віджимати» найбільше коштів саме в таких підприємств.

Докладніше дивись за посиланням: http://ckp.in.ua/analytics/13517

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали