Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Щодо рівня інфляції у вересні 2016 року

Редакція

12.10.2016 129 0 0

У вересні 2016 року, після тримісячної дефляції, зафіксовано споживчу інфляцію на рівні 1.8% до порівняно з серпнем. У річному вимірі інфляція сповільнилася до 7.9%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики України.

Динаміка інфляції в річному вимірі в цілому відповідала прогнозу, опублікованому в Інфляційному звіті (липень 2016), що передбачає повернення цього показника до 12% на кінець 2016 року. Зокрема, цьому сприяло подальше уповільнення базової інфляції та інфляції сирих продуктів харчування в річному вимірі до 6.3% і 3.5%, відповідно.

Прискорення інфляції у місячному вимірі у вересні також було прогнозованим, хоча її рівень і був дещо нижчим за очікування. Відмінність фактичної місячної інфляції від очікуваної спричинили нижча за прогноз базова інфляція та менш суттєва зміна цін на сирі продукти харчування.

• Базовий ІСЦ у вересні зріс на 2.0% м/м, в першу чергу - через подорожчання одягу та взуття на 10.3% м/м. Згідно з методологічними положеннями ДССУ, зміна цін на теплий одяг та взуття напряму не обліковуються протягом березня-серпня. Відповідно, у вересні відобразилися зміни цін, накопичені за ці місяці. При цьому, зростання цін на ці товари було нижчим, ніж очікувалося. Також суттєво підвищилася вартість освіти (на 5.3% м/м) за рахунок сезонного подорожчання вартості середньої та вищої освіти. Очікувано тривало перенесення девальвації гривні, яка відбулася в серпні-вересні, на ціни імпортованих товарів, зокрема на транспортні засоби, фармацевтичну продукцію, медичні товари та обладнання, аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для оброблення інформації.

• Ціни на сирі продовольчі товари зросли лише 0.2% м/м, що було нижчим за наші прогнози з урахуванням сезонності. Зокрема суттєвіше, ніж очікувалося, знизилися ціни на овочі та фрукти та на окремі зернові. Це пов’язано з розширенням пропозиції продукції вітчизняного виробництва. Зниження цін на ці товари практично компенсувало подорожання м’яса та м’ясних продуктів, а також молока та молочних продуктів, яке відбулося через зростання собівартості виробництва та підвищення цін на ці товари на зовнішніх продовольчих ринках.

• Зростання цін та тарифів, що регулюються адміністративно, на 2.8% м/м відповідало прогнозу. Як і передбачалося, їх збільшення було зумовлене підвищенням цін і тарифів на послуги ЖКГ. Найбільше зросли тарифи на електроенергію для населення (на 27.8% м/м). Також очікувано продовжили дорожчати тютюнові вироби та алкогольні напої.

• Ціни на паливо підвищилися на 0.8% м/м внаслідок девальвації гривні у серпні-вересні та певного зростання цін на нафту.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали