Основи технічного аналізу на валютному ринку Форекс
13.03.2017 599 0 0
Для того, щоб трейдер міг із максимальною ефективністю працювати на фінансовому ринку, прогнозувати поведінку котирувань обраних інвестиційних інструментів, використовуються методи технічного аналізу, що включають в себе дані за обсягами і цінами попередніх торгових сесій. Головне завдання, яке ставиться при цьому перед гравцем – це прогнозування подальшої поведінки ринку і визначення найбільш сприятливого часового проміжку для входу або виходу з угоди.
Технічний аналіз хороший тим, що дозволяє очистити діючу картину фінансового ринку від малозначних або навіть випадкових факторів і показати гравцеві чітке положення справ для подальшого прийняття рішення щодо нього. Але для цього важливо не просто переглядати новини, як у випадку з фундаментальним аналізом, але ще й на високому рівні володіти особливою мовою для опису ринкових відносин. Саме на ньому і спілкуються фінансові аналітики та фінансові трейдери.
Як зароджувався технічний аналіз
Вперше прийоми технічного аналізу застосовувалися на практиці в Японії, де продавці рису малювали графіки і використовували математичні викладки для прогнозування подальшої зміни цін на крупу. На території Старого світу і Північної Америки поштовх для розвитку технічного аналізу дав фінансовий журналіст Чарльз Доу, в честь якого і названий відомий індекс Доу-Джонса.
Аксіоми технічного аналізу
Щоб зрозуміти принцип роботи методів технічного аналізу, слід спочатку розібратися в базових принципах:
Всі чинники вже враховані у вартість фінансового інструменту.
Суть даного принципу полягає в тому, що в режимі реального часу ціни на ринку формуються виключно виходячи з співвідношення попиту і пропозиції. Тому можна навіть не користуватися фундаментальним аналізом в процесі прогнозування, так як його результати вже усвідомлені ринком і передбачені у формі сформованої ціни. Також не варто заглиблюватися в фундаментальну природу цін на валюту і часто думати який форекс брокер вибрати.
Ринкові фігури мають властивість повторюватися.
Людська пам'ять і психіка постійні, тому поточні торговельні періоди, які вже зустрічалися в минулому, з'явилися не просто так. Аналогічним чином можна передбачати і подальшу ринкову картину. Але якщо ви плануєте досягти високої точності у вивченні цін і розумінні закономірностей розвитку ринку, варто зайнятися ретроспективним вивченням ринку і приймати до уваги всі його реакції на новинні події різного характеру. Не забувайте при цьому, що фінансові приводи можуть накладатися один на одного і тим самим посилювати або компенсувати свій вплив на динаміку цін.
Ринок залишається незмінним на різних часових інтервалах.
У цієї аксіоми технічного аналізу передбачена можливість використання одних і тих же прийомів, методів технічного аналізу в різних часових масштабах. Переконатися в цьому можна на прикладі одного денного графіка, вибравши різні часові інтервали, починаючи від хвилини і закінчуючи кварталом, де будуть приблизно схожі рівні за мінімумів і максимумів, а також ціною відкриття і закриття дня.
Ви можете відкрити демо рахунок на форекс і протестувати представлені три аксіоми. Вони завжди повинні враховуватися вами в прийомах технічного аналізу, щоб ефективність торгівлі залишалася на максимально високому рівні. Але не забувайте ще використовувати у своїй діяльності грамотно підібраний інвестиційний актив та робочі інструменти, адже їх застосування може давати різні результати залежно від обраного аналітичного методу.
Джерело: http://hyser.com.ua/
Коментарі до матеріалу