Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Непопулярні держоб'єкти будуть розпродавати зі знижками

Редакція

25.04.2016 133 0 0

Фонд держмайна зволікає з продажем державного майна, щоб не продешевити. І обіцяє - після впровадження нової законодавчої бази виручка зросте на десятки мільйонів доларів.

На цей рік анонсована одна з найбільших приватизаційних кампаній в Україні. У 2016 р Фонд держмайна має намір продати близько 450 підприємств, в тому числі, 20-30 великих і 50 середніх.

Уже складено графіки по приватизації.

Але, щоб їх реалізувати, потрібно кардинально змінити існуючі схеми продажу та управління держмайном.

Законна відстрочка

У ФДМ пояснили, що головною причиною зволікання з приватизацією (а про продаж того ж Одеського припортового та обленерго чиновники говорять уже не перший рік) є застаріле профільне законодавство, яке не змінювалося 10-20 років.

Згідно з існуючими нормативами, 5% акцій горезвісного ОПЗ повинні коштувати всього 39 млн. грн. Це мало.

Уже вдалося змінити методики розрахунку вартості об'єктів, процедуру відбору оцінювачів та прописати фактично нову процедуру підготовки підприємств до продажу з залученням донорських коштів від міжнародних організацій.

Ці нововведення дозволять виручити за об'єкти на десятки мільйонів доларів більше.

Серед проблемних питань, які зараз в роботі у ФДМ, зокрема, необхідність скорочення переліку що не підлягають приватизації об'єктів на 700 підприємств.

Вони не є такими, які не можна приватизувати.

Друга проблема - передача ФДМ держкомпаній, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади.

За минулий рік нам було переведено всього 12%. Середня ланка управлінців в міністерствах відверто саботують цей процес.

Тому з'явився план скоротити приватизаційний список з 3,5 держпідприємств на 1,7 тис. компаній, які існують лише на папері.

В Уряді обговорюється ідея створення окремого підрозділу, можливо при ФДМУ, яке буде займатися виключно процедурою ліквідації цих компаній. Закриття кожного з них буде коштувати $ 3-7 тис. відповідно, загальний ліквідаційний бюджет складе $ 5,1-11,9 млн.

Міністерства не зацікавлені це робити, а у фонду немає таких грошей.

Щоб забрати решту відомчі підприємства ФДМ потрібно провести інвентаризацію їх майна і отримати статутні документи. Тільки після цього можна буде провести перереєстрацію.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ubr.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали