Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Податкова реформа: перші нотки оптимізму

24.10.2016

Нове керівництво Мінфіну пішло на діалог з депутатами, експертами і підприємцями. Вперше підготовлений спільний проект податкових змін.

Українські чиновники досконало володіють мистецтвом імітації - роки практики не проходять безслідно. Також вони можуть скомпрометувати будь корисне починання. Задекларувати правильні цілі, але насправді під красивою обгорткою заховати те, що дозволить їм зберегти статус і тіньові потоки.

Найбільш наочним прикладом є податкова реформа.

Перший пункт - нові правила адміністрування податку на додану вартість. На думку більшості експертів, найбільш корупційного податку. На відшкодування ПДВ фіскали завжди заробляли величезну купу грошей.

Щоб закрити "годівницю", пропонується перейти від ручного режиму повернення ПДВ до автоматичного. Прибрати "висновки" ДФС, без яких рахунки на відшкодування просто не потрапляють до Держказначейства. Створити єдиний відкритий реєстр.

Зараз фіскали нібито перевіряють, "хороший" ПДВ або "поганий". Насправді вони просто тримають бізнес на гачку. Самовільно вирішують, кого милувати, а кого карати.

В результаті - маса зловживань і майже 17,5 млрд грн заборгованості з ПДВ (станом на 1 вересня 2016 р.)

Які шанси, що в 2017 році податок на додану вартість адмініструватиметься за новими, прозорими правилами?

    Передбачаю великий опір. У чинній системи занадто багато бенефіціарів, вони постараються зірвати прийняття проекту податкових змін. Тому вся боротьба попереду.

Другий пункт - впровадження механізму прискореної амортизації для об'єктів основних засобів.

    Для 4-ої, 5-ої і 6-ої груп основних засобів, а це машини та обладнання, транспортні засоби, інструменти, прилади, інвентар і меблі - 2 роки (зараз 4-5 років).

    Для 3-ої, 7-ої, 8-ої і 16-ої груп основних засобів (будівлі та споруди, тварини, багаторічні насадження) - 4 роки (зараз 10-20 років).

Прискорена амортизація буде стимулювати власників підприємств інвестувати у виробництво, а не виводити гроші з країни.

Третій пункт, на який я хочу звернути увагу - загальна антикорупційна ідеологія проекту податкових змін. Позначилася активна робота експертів, активістів, громадських організацій Ми максимально скористалися відкрилися вікном можливостей, всюди, де це можна було, прибрали корупційні бар'єри в адмініструванні податків.

Тепер про погане.

Боротьба за спрощену систему оподаткування триває. Чиновники, як і раніше намагаються знайти способи її ліквідації. Не вийде. У проекті податкових змін "спрощенка" зберігається. З'явилася, правда, так звана "полегшена" система для підприємців. Є ризик, що в майбутньому цією системою спробують замінити єдиний податок. Тому буду наполягати на тому, щоб після першого читання цю норму з документа прибрали.

Загалом, дорогу здолає той, хто йде, а зробити нам належить ще дуже багато, адже необхідно не тільки зберігати, але розвивати підприємництво та економіку в Україні.

Джерело: http://delo.ua/businessman/nalogovaja...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали