Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податкова реформа: перші нотки оптимізму

Редакція

24.10.2016 156 0 0

Нове керівництво Мінфіну пішло на діалог з депутатами, експертами і підприємцями. Вперше підготовлений спільний проект податкових змін.

Українські чиновники досконало володіють мистецтвом імітації - роки практики не проходять безслідно. Також вони можуть скомпрометувати будь корисне починання. Задекларувати правильні цілі, але насправді під красивою обгорткою заховати те, що дозволить їм зберегти статус і тіньові потоки.

Найбільш наочним прикладом є податкова реформа.

Перший пункт - нові правила адміністрування податку на додану вартість. На думку більшості експертів, найбільш корупційного податку. На відшкодування ПДВ фіскали завжди заробляли величезну купу грошей.

Щоб закрити "годівницю", пропонується перейти від ручного режиму повернення ПДВ до автоматичного. Прибрати "висновки" ДФС, без яких рахунки на відшкодування просто не потрапляють до Держказначейства. Створити єдиний відкритий реєстр.

Зараз фіскали нібито перевіряють, "хороший" ПДВ або "поганий". Насправді вони просто тримають бізнес на гачку. Самовільно вирішують, кого милувати, а кого карати.

В результаті - маса зловживань і майже 17,5 млрд грн заборгованості з ПДВ (станом на 1 вересня 2016 р.)

Які шанси, що в 2017 році податок на додану вартість адмініструватиметься за новими, прозорими правилами?

    Передбачаю великий опір. У чинній системи занадто багато бенефіціарів, вони постараються зірвати прийняття проекту податкових змін. Тому вся боротьба попереду.

Другий пункт - впровадження механізму прискореної амортизації для об'єктів основних засобів.

    Для 4-ої, 5-ої і 6-ої груп основних засобів, а це машини та обладнання, транспортні засоби, інструменти, прилади, інвентар і меблі - 2 роки (зараз 4-5 років).

    Для 3-ої, 7-ої, 8-ої і 16-ої груп основних засобів (будівлі та споруди, тварини, багаторічні насадження) - 4 роки (зараз 10-20 років).

Прискорена амортизація буде стимулювати власників підприємств інвестувати у виробництво, а не виводити гроші з країни.

Третій пункт, на який я хочу звернути увагу - загальна антикорупційна ідеологія проекту податкових змін. Позначилася активна робота експертів, активістів, громадських організацій Ми максимально скористалися відкрилися вікном можливостей, всюди, де це можна було, прибрали корупційні бар'єри в адмініструванні податків.

Тепер про погане.

Боротьба за спрощену систему оподаткування триває. Чиновники, як і раніше намагаються знайти способи її ліквідації. Не вийде. У проекті податкових змін "спрощенка" зберігається. З'явилася, правда, так звана "полегшена" система для підприємців. Є ризик, що в майбутньому цією системою спробують замінити єдиний податок. Тому буду наполягати на тому, щоб після першого читання цю норму з документа прибрали.

Загалом, дорогу здолає той, хто йде, а зробити нам належить ще дуже багато, адже необхідно не тільки зберігати, але розвивати підприємництво та економіку в Україні.

Джерело: http://delo.ua/businessman/nalogovaja...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали