Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

МВФ необхідні 1-2 тижні, щоб вивчити українську питання

Редакція

21.03.2017 118 0 0

Базовим припущенням нещодавно переглянутого макроекономічного прогнозу було відновлення економічних зв'язків у цьому році після усунення блокади, розпочатої з ініціативи ветеранів АТО і деяких народних депутатів. Прогноз передбачає зростання реального ВВП на 2,5% р/р в поточному році і на 3,5% в 2018 р., дефіцит поточного рахунку на рівні 4,2% і 4,5% ВВП відповідно, а також незначну девальвацію до 29 грн./$ на кінець 2017 р. і 30 грн./$ на кінець 2018 р. Макроекономічні прогнози МВФ, ймовірно, були засновані на таких припущеннях. Однак рішення української влади офіційно припинити торгівлю з окупованими територіями знижує ймовірність відновлення економічних зв'язків.

Експерти Dragon Capital оцінюють можливі втрати ВВП більш оптимістично, ніж НБУ і Мінфін.

За оцінками НБУ, торговельна блокада може знизити реальний ВВП України на 1,3 в. п. в цьому році, в той час як міністр фінансів заявив, що негативний вплив може досягти 2,5 п. п. ВВП (розрахунки не публікувалися). За нашими оцінками, зупинка торгівлі може зменшити реальний ВВП приблизно на 1,0 в. п. (попередньо ми оцінювали вплив часткової торгової блокади рівні 0,6 в. п.) і, що більш важливо, погіршить дефіцит поточного рахунку на 1,7 в. п. ВВП внаслідок втрати виручки від експорту сталі і зростання імпорту вугілля.

НБУ оцінює негативний вплив на баланс поточного рахунку в розмірі 2,0 в. п. ВВП. Зважаючи на ці досить відчутних втрат, Фонду необхідно переглянути оцінки потреби України в зовнішньому фінансуванні, прогноз золотовалютних резервів НБУ, а також оцінку зростання ВВП і пов'язаних з ним показників. Враховуючи оперативну реакцію Нацбанку в частині перегляду макроекономічних прогнозів, ми припускаємо, що Фонду знадобиться одна-два тижні на оновлення цифр і очікуємо, що нова дата зборів Ради директорів буде невдовзі оголошена. Позитивним наслідком виниклої ситуації є те, що на тлі погіршення платіжного балансу збільшиться потреба для України залишатися в програмі МВФ, а значить, продовжувати реформи.

Джерело: https://www.facebook.com/DragonCapita...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали