Мінфін представить план удосконалення податкової системи у липні
14.07.2016 141 0 0
У липні Міністерство фінансів подасть на розгляд Кабінету Міністрів законопроект щодо удосконалення податкової системи.
Головна мета: спростити адміністрування, зменшити маніпуляції у ДФС та відповідно тиск на бізнес.
При створенні плану були враховані пропозиції від народних депутатів, бізнесу та громадських експертів.
Що буде у самому законопроекті та що це дасть бізнесу?
Адміністрування податків:
· оптимізація структури та функцій ДФС - сприятиме зменшенню позапланових перевірок;
· запровадження повноцінного електронного кабінету платника податків - скоротить вплив людського фактору, і тим самим зменшить корупцію;
· перехід до однорівневої системи апеляційних оскаржень рішень ДФС - посилить захист бізнесу;
· передання права на письмові податкові консультації від ДФС до Мінфіну – зменшить маніпуляції та розбіжності в трактуванні податкового законодавства.
ПДВ:
· запровадження єдиного публічного Реєстру заяв на бюджетне відшкодування ПДВ – допоможе вирішити проблему зі своєчасним поверненням ПДВ;
· удосконалення системи електронного адміністрування ПДВ – зробить процес набагато більш прозорим та зручним бізнесу.
ПДФО:
· розширення переліку витрат фізичної особи – підприємця (ФОП) від провадження господарської діяльності на суми акцизного податку сплачених під час роздрібної торгівлі підакцизними товарами – спростить ведення бізнесу;
· надання права фізичній особі звернення до контролюючого органу для отримання консультативної допомоги при заповненні річної податкової декларації – спростить подання декларацій та зменшить кількість помилок.
Єдиний податок:
· при сплаті податків ФОП зможуть не враховувати працівників, які призвані на військову службу – дасть додаткові можливості для мікро- та малих підприємств наймати більше працівників і при цьому не платити більше податків.
Акцизний податок:
· відміна акцизного податку для тих, хто продає пальне в малих ємностях – зменшить податки для малого бізнесу;
· звільнення від оподаткування акцизним податком тютюнової сировини тютюново-ферментаційних заводів, а також додаткове стимулювання вирощування такої сировини в Україні (звільнення від оподаткування вирощування та переробки тютюнової сировини) – зменшить податки та стимулюватиме інвестиції та нові робочі місця.
Плата за спеціальне використання води:
· скасування рентної плати за спеціальне використання води для всіх, окрім первинних водокористувачів (водоканали) – зменшення податків для вторинних водокористувачів.
Особливості оподаткування в зоні АТО:
· врегулювання питання сплати окремих податків (ПДВ, ПДФО, акцизного податку, єдиного податку та податку на майно) на території проведення АТО та тимчасово окупованій території шляхом встановлення особливих правил їх адміністрування – зупинить нарахування штрафів, звільнить від сплати місцевих податків частину підприємств.
Що далі?
Після схвалення проекту закону Кабінетом Міністрів, він буде поданий на розгляд Верховної Ради. В міжсесійний період проект буде надалі обговорюватися з бізнесом і громадськістю з метою формування єдиної позиції до розгляду Верховною Радою.
Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...
Коментарі до матеріалу