Ліквідація юридичної особи: алгоритм дій
19.09.2016 449 0 0
З розвитком корпоративного права в Україні слово «ліквідація» все міцніше й міцніше входило у життя українського бізнесу. То що ж таке ліквідація юридичної особи?
Ліквідація юридичної особи за рішенням власника – це фактично припинення її існування. Ліквідація можлива за рішенням власників юридичної особи або ж в примусовому порядку за рішенням суду.
У даній статі ми поговоримо про ліквідацію юридичної особи за рішенням власників, про те, які саме дії та в якому порядку необхідно вчинити на прикладі ліквідації товариства з обмеженою відповідальністю.
Для початку ліквідації необхідно прийняти рішення про припинення юридичної особи. Таке рішення приймається на загальних зборах учасників товариства з обмеженою відповідальністю. Для того, щоб загальні збори були повноважними, а рішення прийняті на таких зборах не можна було оскаржити з причини відсутності необхідного кворуму, на таких зборах мають бути присутні учасники, які сукупно володіють не менш ніж 50 % голосів. Саме ж рішення про ліквідацію приймається простою більшістю голосів з присутніх на зборах.
Рішення оформлюється протоколом загальних зборів учасників. Окрім рішення про припинення юридичної особи, у протоколі зазначаються наступні дані: хто буде ліквідатором чи які особи увійдуть до складу ліквідаційної комісії, визначені повноваження ліквідатора/ліквідаційної комісії, строки ліквідаційної процедури, строки для пред’явлення кредиторами своїх вимог, визначення місцезнаходження ліквідатора/ліквідаційної комісії та порядку проведення ліквідаційної процедури.
Із даним протоколом необхідно звернутись до державного реєстратора, який, в свою чергу, внесе запис у Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про те, що юридична особа перебуває в процесі припинення. Дані відомості не пізніше наступного робочого дня будуть передані державним реєстратором до податкової інспекції, управління пенсійного фонду, а також до управління статистики. Після внесення запису відбувається публікація оголошення про ліквідацію юридичної особи у Бюлетні державної реєстрації. Дане оголошення публікується державним реєстратором.
Після звернення до державного реєстратора наступає найголовніший момент усієї ліквідаційної процедури – перевірка податкового органу. Важливість цього етапу полягає в тому, що без довідки про відсутність заборгованості зі сплати податків та інших обов’язкових платежів державний реєстратор не внесе запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про те, що юридична особа припинена. Складінсть цього етапу також полягає у тому, що податкова не проводить перевірку у встановлені податковим кодексом України строки, чим тільки затягує ліквідаційну процедуру.
Докладніше дивись за посиланням: http://zib.com.ua/
Коментарі до матеріалу