Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коли нового працівника можна допустити до роботи

Редакція

25.04.2018 540 0 0

Трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства або уповноваженим їм органом або фізичною особою, за яким працівник зобов’язується виконувати певну роботу й правила внутрішнього трудового розпорядку, а власник підприємства або уповноважений їм орган або фізична особа зобов’язуються виплачувати працівникові заробітну плату й забезпечувати умови роботи, необхідні для виконання роботи, передбачені колективним договором і угодою сторін.

Тому формулювання поняття «до початку роботи» у кожному разі означає заборона допускати працівника до виконання роботи згідно із трудовим договором до того, як будуть виконані вимоги ст. 29 Кодексу Законів про роботу України, у якій зазначено, що до початку роботи з укладеного трудового договору власник або уповноважений їм орган зобов’язаний:

роз'яснити працівникові його права й обов’язки й поінформувати під розписку про умови роботи, наявність на робочому місці, де він працюватиме, небезпечних і шкідливих виробничих факторів, які ще не зміщене, і можливі наслідки їх впливу на здоров’я, його права на пільги й компенсації за роботу в таких умовах згідно з діючим законодавством і колективного договору;

ознайомити працівника із правилами внутрішнього трудового розпорядку й колективним договором;

визначити працівникові робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами;

проінструктувати працівника по техніці безпеки, виробничої санітарії, гігієни роботи й протипожежної охорони.

Коли працівник своїм підписом засвідчує факт ознайомлення із зазначеними умовами, доцільно запропонувати йому окремо підписом на посадовій інструкції підтвердити факт ознайомлення з посадовою інструкцією. Є такі роботодавці, які користаються з можливості доручити працівникові виконання обов’язків, які виходять за межі спеціальності, кваліфікації або посаді, для роботи з яких ухвалюється працівник. За таких умов ознайомлення з посадовою інструкцією при прийнятті на роботу під розписку буде виключати суперечки про зміст трудової функції працівника. На відміну від правил п. 4 ст. 29 зазначеного Кодексу, правила п. 1 дотримуються не завжди. Тому до початку роботи працівник має повне право поставити ті запитання, які стосуються його подальшої роботи й особистої безпеки при виконанні посадових обов’язків.

Потрібно нагадати, що згідно зі ст. 20 Закону «Про охорону роботи» допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж, перевірку знань із охороні роботи, забороняється. Зрозуміло, що це стосується й осіб, які приступають до роботи після висновку трудового договору.

http://dp.dsp.gov.ua/news-1413.html

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали