Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Ключовий фактор для економічного зростання України

17.08.2017

Зростання реального ВВП України в 2-му кв. 2017 р до 2-го кв. 2016 р склав 2,4%. Крім того, реальний приріст інвестицій у 2-му кв. 2017 року порівняно з 2-м кв. 2016 р перевищив 20%.

Саме інвестиції повинні стати ключовим фактором економічного зростання України.

Показник зростання на 2,4% в цілому відповідає очікуванням UIF.

Українська економіка зростає. Але темпи зростання поки що дуже слабкі, з огляду на просідання 2014-2015 рр. При зростанні на 2,4-2,5% в рік до докризових значень доларового ВВП 2008 року ми повернемося не раніше 2025 р

Зростання виявився вищим за очікування НБУ. І це плюс. Регулятор оцінював приріст в 2-му кв. всього в 1,5%. Ймовірно втрати від транспортної блокади Донбасу і захоплення підприємств на Сході виявилися меншими, ніж передбачалося раніше.

Є висока ймовірність, що за підсумками року реальне зростання економіки також перевищить прогноз НБУ, який за станом на липень п.р. становить 1,6%. При цьому UIF зберігає свій прогноз 2017Е на рівні - 2,3%.

У UIF також дали пояснення того, чому обумовлений зростання економіки:

Укрстат ще не опублікував дані по структурі ВВП за 2-й квартал, але аналіз статистичних даних дозволяє зробити наступні припущення:

З 4-х ключових складових ВВП - приватне споживання, держвидатки, чистий експорт і інвестиції - саме останні знову виступили локомотивом зростання української економіки. У своїх оцінках експерти UIF спираються на тривале зростання виробництва в машинобудуванні, імпорту інвестиційного устаткування, підвищення активності в будівництві.

За оцінками UIF, реальний приріст інвестицій у 2-му кв. 2017 року порівняно з 2-м кв. 2016 р перевищив 20%. І це хороший сигнал. Бізнес інвестує в розвиток тоді, коли очікує підвищення попиту на свою продукцію, зростання доходів і маржі.

Поступово оживає приватний споживчий попит. У 2-му кв., За попередніми оцінками UIF, споживання домогосподарств зросло в реальному вираженні максимальним з початку 2014 р темпами.

Експорт з України виріс на 14% в порівнянні з 2-м кв. 2016 року на тлі підвищення світових цін на більшість товарних груп: сталь, зернові Але темпи зростання імпорту як і раніше були випереджаючими - (+ 22%). Чистий експорт вніс негативний внесок у ВВП (-4% ВВП).

Т.ч. українська економіка продовжує монетизувати ефект помірно-сприятливої ​​зовнішньої кон'юнктури. Поки ціна на світових сировинних ринках хоч і повільно, але зростають, це дає імпульс до відновлення української промисловості, зростання інвестиційної активності і доходів населення.

Однак без стимулювання внутрішнього попиту українська економіка залишається вкрай вразливою до зовнішніх чинників. Різкі падіння світових цін на сировинні товари, в т.ч. зважаючи на різні форс-мажорних обставин, в будь-який момент можуть спровокувати спад в економіці України.

Ключовим фактором економічного зростання України повинні стати інвестиції, в т.ч. зовнішні, які нівелюють вплив світових сировинних індексів. Повторимо, що за оцінками UIF, щорічна потреба України в іноземних інвестиціях оцінюється в $ 20 млрд. При нинішніх $ 3 млрд. на рік.

Джерело: http://hvylya.net/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
29.04.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Відстрочку від мобілізації для студентів і педагогів можуть обмежити: законопроєкт ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 22.04.2025 Категорію тих, хто має переважне право залишення на роботі при звільненні, розширять: проєкт закону Як ДПС застосовуватимуть відеореєстр...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
01.05.2025
Україна успішно пройшла скринінг ЄС за розділом «Підприємництво та промислова політика»
У Брюсселі відбувся офіційний скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розд. 20 «Підприємництво та промислова політика».  Зустріч онлайн відкрила голова Делегації та головний переговірник Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євро...
30.04.2025
Спрощено правила для розвитку приватного газовидобутку
Уряд ухвалив важливе рішення для прискорення вітчизняного газовидобутку. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 29 квітня.  «Приватним підприємствам нафтогазовидобувної сфери максимально спрощуємо процедури облаштування установок зберігання енергії...
29.04.2025
Мінагрополітики запускає проєкт зі створення інвестиційного портфеля агросектору України
Мінагрополітики запускає збір інвестиційних проєктів діючих українських аграрних підприємств, які мають амбіції масштабуватись, модернізуватись і виходити на нові ринки. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль. «Мета – створити консолідований ...
Кращі матеріали