Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Які виплати підвищать в результаті індексації

Редакція

20.04.2017 247 0 0

Зовсім скоро в Україні повинні проіндексувати соціальні стандарти. Мінімальна пенсія, зарплата і прожитковий мінімум, згідно із законом, повинні вирости як мінімум на рівень інфляції.

Мінімальну зарплату в 2017 році піднімати більше не будуть, в той же час пенсії і прив'язані до прожиткового мінімуму виплати перерахують першого травня. Було з'ясовано, наскільки і коли «розбагатіють» українці.

Які виплати зростуть з першого травня

ПЕНСІЯ ПО ВТРАТІ ГОДУВАЛЬНИКА ТА ДОПОМОГА НЕЗАМОЖНИМ. У разі смерті одного з батьків одинока мати або батько мають право на щомісячну пенсію на дитину до 18 років (для студентів до 23 років). Розмір цієї пенсії залежить від прожиткового мінімуму і доходу сім'ї. Так, від прожиткового мінімуму на дитину віднімають середньомісячний дохід сім'ї на одну людину. Різницю самотньому батьку виплачують щомісяця.

Наприклад, сім'я з трьох осіб має сукупний дохід у чотири тисячі гривень. На одну людину – 1333 гривень. При цьому, до першого травня прожитковий мінімум для дитини до 18 років – 1689 гривень. Відповідно, розмір пенсії складає всього 355 гривні. Після першого травня прожитковий мінімум для дитини до 18 років збільшать до 1777 гривень, якщо дохід родини не зміниться, пенсія зросте до 444 гривень.

Українська сім'я вважається незаможної, якщо їх сукупний дохід менше прожиткового мінімуму на сім'ю. При цьому держава гарантує, що такі сім'ї будуть отримувати як мінімум прожитковий мінімум, тому різницю між доходом сім'ї та мінімалкою компенсують посібником.

До слова, при цьому в законі зазначається, що право на допомогу не мають сім'ї з безробітними (якщо працездатний член сім'ї сидить вдома як мінімум три місяці). Якщо після індексації прожиткового мінімуму дохід сім'ї не зміниться, розмір допомоги зросте.

ПЕНСІЇ. Українські пенсіонери отримують не менше 1247 гривень, у травні пенсії піднімуть до 1312 гривень. Крім того, в жовтні українцям обіцяють «осучаснити» виплати. Пенсія українців залежить від трьох показників: середньої зарплати по країні на момент, коли виходив на пенсію, стажу та співвідношення власної зарплати до середньої. Враховуючи, що середня зарплата зростає з кожним роком, пенсії українців необхідно «осучаснювати». Останній раз таке «осучаснення» відбувалося в 2012-му році. За цей час середня зарплата в Україні зросла в два рази, в результаті мільйони українців на «заслуженому відпочинку» мають розрахунковий розмір пенсії нижче прожиткового мінімуму.

Як розраховується пенсія:

П = Зп * КЗ * Кс

П – розмір пенсії,

Зп – заробітна плата (середня зарплата за три роки до виходу на пенсію)

Кз - коефіцієнт заробітної плати (співвідношення своєї зарплати до середньої по країні)

Кс – коефіцієнт страхового стажу (кожен пророблений рік множиться на 1,35)

За даними Мінсоцполітики, частина пенсій розраховані з урахуванням середньої зарплати 1917,91 гривні. Наприклад, розмір пенсії для українця, який пропрацював 35 років і отримував середню зарплату, можна розрахувати так: 1917,91 * 1 * 0,47 = 901,4 гривні. Враховуючи, що пенсія за віком в Україні не може бути нижче 1247 гривень, ще 345,6 гривні доплачують з Пенсійного фонду.

Ще в минулому році міністр соціальної політики Андрій Рева анонсував майбутнє «осучаснення» пенсій з урахуванням нового показника середньої зарплати. Як повідомило джерело в робочій групі міністерства з підготовки «осучаснення», пенсії підвищать з урахуванням середньої зарплати 3764 гривень. При цьому коефіцієнт страхового стажу скоротять з 1,35 до

Після «осучаснення» цю ж пенсію перерахують за формулою: П = 3764 * 1* 0,35 = 1317 гривень. Однак, якщо зарплата, наприклад, була в два рази вище середньої по країні, зараз пенсіонер (зі стажем 35 років) отримує 1800 гривень, а після «осучаснення» буде отримувати 2634 гривні.

ЯК ПЕРЕРАХУЮТЬ СУБСИДІЇ. При розрахунку субсидії в соціальній службі розраховують обов'язковий платіж для сім'ї. Незалежно від того, скільки використовували ресурсів (в межах соціальної норми), доведеться платити фіксовану суму щомісяця. Дохід на одного члена сім'ї ділять на базовий коефіцієнт 2 і прожитковий мінімум, одержану суму множать на 15%.

Наприклад, загальний дохід сім'ї з чотирьох осіб – 3200 гривень. За 800 гривень на кожного. Згідно з вказаною вище формулою, можна розрахувати суму обов'язкового платежу: 800 / 1544 / 2 * 15% = 3,8% від загального доходу, тобто за комуналку сім'я віддасть 121,6 гривні. У травні, після зростання мінімалки, ця ж сім'я з мінімальною зарплатою на чотирьох заплатить за комуналку 115,2 гривні, тобто на шість гривень менше.

Від співвідношення доходу сім'ї до прожиткового мінімуму залежить і розмір субсидії. Якщо дохід не змінюється, а прожитковий мінімум зростає – розмір субсидії для українців збільшується.

При цьому розмір субсидії для сімей з безробітними скоротиться. З середини минулого року, якщо працездатний член сім'ї офіційно не працює, при розрахунку субсидії, як заявив заступник міністра соціальної політики Віталій Мущинін, будуть враховувати його дохід у розмірі двох прожиткових мінімумів (на даний момент – 3200 гривень). Раніше для непрацюючого члена сім'ї вважали дохід у розмірі одного прожиткового мінімуму.

Так, якщо сім'я з 4 працездатних осіб має сукупний дохід 10 тисяч гривень, але при цьому один із членів родини офіційно не працює, при нарахуванні субсидії буде вважати, що сім'я заробляє 13,2 тисячі гривень. Тобто субсидія безробітному покладена на тому ж рівні, що і субсидія для українця з мінімальною зарплатою.

Детальніше: http://hyser.com.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали