Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Які пенсії отримають українці після "першого кроку реформи" і що зміниться

04.08.2016

Першим кроком пенсійної реформи має стати "осучаснення" пенсій. При розрахунку розміру пенсій враховують середній розмір зарплати за три останніх роки роботи. Середня зарплата зростає, і в результаті українці, які вийшли на "заслужений відпочинок" в різний час, але при цьому мають однаковий стаж і дохід, отримують різні пенсії. До 2012-го року пенсії перераховували з урахуванням темпів зростання середньої зарплати, проте після "осучаснення" призупинили. Як може змінитися дохід пенсіонерів, якщо "осучаснення" повернуть, і чи вистачить у уряду на це грошей.

Як хочуть "осучаснити" пенсії

Згідно з чинним законодавством, пенсія в Україні розраховується за формулою: П = Зп * Кс

П - розмір пенсії

Зп - заробітна плата (середня зарплата за три роки до виходу на пенсії помножена на коефіцієнт зарплати і страхового стажу)

Кс - коефіцієнт страхового стажу (залежить від стажу)

Коефіцієнт зарплати - співвідношення між середньою виплатою по країні і тієї, яку на той момент отримував пенсіонер. Від цього коефіцієнта безпосередньо залежить розмір пенсії.

Так, якщо, наприклад, зарплата за обраний період в два рази перевищувала середню по країні, то коефіцієнт буде дорівнювати 2, якщо на 35% - 1,35.

До 2012-го пенсії збільшували на 20% від зростання середньої зарплати по країні - вже кілька років ця норма закону не діє. В результаті, за даними Міністерства соціальної політики, понад 7 мільйонів українців мають розрахунковий базовий розмір пенсії менше прожиткового мінімуму.

Чиновники порахували, що для "актуалізації" пенсій буде досить індексувати весь розмір пенсії на розмір інфляції (раніше індексували тільки ту частину, яка знаходиться в межах прожиткового мінімуму).

Однак і цю індексацію призупинили в 2014-му році через різкого стрибка цін. Так, за два минулі роки рівень інфляції досяг 68,2%. Отже, мінімальну пенсію з 2014 до кінця 2015-го повинні були підвищити з 949 до 1596 гривень. А в цьому році - до 1787 гривень (за прогнозом Міністерства економічного розвитку, інфляція буде на рівні 12%).

Однак, на даний момент мінімальна пенсія в Україні - 1130 гривень. У Кабміні пояснили, ні в 2014-му, ні в 2015-му через військові дій і економічної кризи грошей на індексацію не було. В цьому ж році пенсії обіцяють підвищити на 16%.

Зараз уряд розглядає можливість повернути "осучаснення" пенсій. "З 2012 року осучаснення пенсій припинилося. Це означає, що тим, хто вийшов на пенсію до 2012-го року фактично виплати заморозили. І люди, маючи чималий стаж роботи і хороший заробіток свого часу, отримують зараз не перераховані пенсії. Якщо пенсії" осучаснять ", з огляду на зростання середньої зарплати, деякі пенсіонери отримають значну" прибавку ". Однак для цього в дефіцитному Пенсійному фонді доведеться знайти додатково мільярди гривень. Навіть з невеликими пенсіями, які отримують українці на даний момент, з державного бюджету доводиться покривати" дірку "в Пенсфонда в розмірі 145 мільярдів гривень. Тих податків, які платять до Пенсійного фонду працюють українці катастрофічно не вистачає.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ua.today/

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали