Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Які пільги передбачені українським законодавством для багатодітних сімей?

Редакція

24.10.2016 3403 0 0

Для дітей і дорослих з багатодітних сімей українським законодавством передбачено ряд пільг.

Пільги по оплаті комунальних послуг

Багатодітним сім'ям надається:

    50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. Метр загальної площі житла на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10, 5 кв. Метра на сім'ю);

    50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання та інші послуги) та вартості скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах норм, визначених законодавством. Площа житла, на яку надається знижка при розрахунках плати за опалення, становить 21 кв. метр опалюваної площі на кожного члена сім'ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю;

    50-відсоткова знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, визначених законодавством, у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення;

    абонентська плата за користування квартирним телефоном встановлюється у розмірі 50 відсотків від затверджених тарифів.

    Вищевказані пільги надаються за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (не більше 2030 грн. на 1 члена сім'ї в 2016 році).

Пільги для дітей з багатодітних сімей:

    безоплатне одержання ліків за рецептами лікарів (за умови, що середньомісячний дохід на 1 члена сім'ї за останні 6 місяців не перевищує 2030 грн.);

    щорічне медичне обстеження і диспансеризація в державних та комунальних закладах охорони здоров'я із залученням необхідних спеціалістів, а також компенсація витрат на зубопротезування;

    першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація;

    безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання ;

    безоплатне одержання послуг з оздоровлення та відпочинку відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

Пільги зі сплати податків

Платник прибуткового податку, який виховує 2 і більше дітей віком до 18 років, має право на соціальну податкову пільгу в розмірі 50% прожиткового мінімуму для працездатної особи з розрахунку на кожну дитину (ст. 169 Податкового Кодексу України).

    Податкова соціальна пільга - сума, на яку зменшується загальний місячний оподатковуваний дохід у вигляді заробітної плати в одного роботодавця.

Фізичні особи, які виховують 3 і більше дітей віком до 18 років, звільняються від сплати земельного податку (ст. 281 ПКУ).

Пільги по виходу на пенсію

Жінки, які народили п'ятеро і більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років і при наявності не менше 15 років страхового стажу.

За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п'ятьох або більше дітей здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років і при наявності не менше 20 років страхового стажу (п.3 Прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування »).

Пільги при отриманні житла

Сім'ї, в яких виховуються 3 і більше дітей віком до 18 років, мають право на безкоштовну приватизацію житла незалежно від його загальної площі (ст. 6 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду»).

Багатодітні сім'ї, які потребують поліпшення житлових умов, мають право на першочергове отримання житла (Постанова Ради Міністрів УРСР від 11 грудня 1984 № 470).

Пільги при оплаті освіти дітей

Постановою КМУ від 26.08.2002 року №1243 «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» багатодітним сім'ям надається 50% знижка при оплаті харчування дітей в дитячих садах державної і комунальної форми власності.

Сім'ї з рівнем доходу нижче гарантованого мінімуму, встановленого Законом про Державний бюджет на поточний рік, а також сім'ї, які отримують державну допомогу по малозабезпеченості, зовсім звільняються від оплати за харчування дітей в дитячих садах.

Позашкільна освіта діти з багатодітних сімей також отримують безкоштовно (ст.26 Закону України «Про позашкільну освіту»).

Звільнення від призову

Відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку» не підлягають призову під час мобілізації чоловіки, які виховують 3 і більше дітей віком до 18 років.

Такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди тільки за місцем проживання.

Місцевим законодавством можуть встановлюватися додаткові пільги для багатодітних сімей.

Джерело: http://www.prostopravo.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали