Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як вибрати банк, якому можна довіряти

Редакція

05.07.2017 182 0 0

Банківська система всього світу змінюється щодня. Навіть найнадійніший банк може відразу збанкрутувати через удар глобальної кризи, як було в 2008 році.

Як же убезпечити себе і вибрати надійного партнера в особі банку?

Головне - репутація! Наприклад, незалежні відгуки про Національний Резервний Банк дають майбутнім вкладникам зрозуміти, чи варто працювати з установою, довіряти йому свої фінанси.

З особливою ретельністю варто ставитися до відгуків незалежних рейтингових агентств, які можуть неупереджено вивчити структуру і принципи роботи банку. Кредитний рейтинг одного з міжнародних рейтингових агентств S & P, Moody`s або Fitch є обов'язковим до вивчення.

За рейтингом можна визначити, як агентство оцінює платоспроможність, а значить і надійність банку. Якщо у банку немає рейтингу, це може говорити про те, що він з якихось причин не хоче, щоб хтось сторонній копався в його звітності.

Важливим фактором є час, проведений на ринку банківських послуг. Ніколи не варто довіряти свої гроші в довгостроковій перспективі банкам-одноденок.

Також потрібно пам'ятати приказку про безкоштовний сир! Не варто гнатися за високою прибутковістю. Тобто, якщо процентні ставки певного банку істотно вищі за середні по країні, варто насторожитися. Таке явище як раз і говорить про те, що ви дивитеся на банк-одноденку.

Такі підвищені ставки можуть свідчити про те, що керівництво банку просто має намір зібрати побільше грошей вкладників і покласти їх собі в кишеню.

Якщо ваша мета зберегти свої гроші - не женіться за високими відсотками. Вони як раз вірна ознака ненадійності банку.

Для збереження спокою в душі працюйте тільки з великими банками. Вони мають менше ризиків банкрутства, перевірені часом. Більш того, за великими банками більш пильно стежить центральний банк країни, тому про будь-які проблеми ви оперативно дізнаєтеся.

Подібні прості рекомендації допоможуть убезпечити вас при виборі свого банку, однак не дають 100% гарантії.

Тому радимо вам дотримуватися ще кількох нескладних порад.

Виберіть для себе три найбільш приємних банку. Таким чином, ви зможете убезпечити себе від втрати всієї суми грошового вкладу в разі банкрутства.

Також в кожен з банків зробіть внесок в різній валюті: національної, доларах США і євро. Таким чином, при падінні однієї з валют і зростанні інший, ви або взагалі нічого не втратите, або мінімізуєте втрати.

При дотриманні цих нескладних правил ви зможете убезпечити себе від фінансових втрат.

Джерело: http://www.ukrnews24.net/kak-vybrat-b...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали