Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як узаконити документи про освіту

03.07.2017

Визначивши країну, вищий навчальний заклад та умови вступу, відразу ж переходите до «паперовим» справах, адже збір документів, необхідних для навчання за кордоном, може затягнутися на довгі тижні, а то і місяці.

Перший обов'язковий документ, без якого на навчання ні ногою, - закордонний паспорт. Про нього потрібно потурбуватися заздалегідь: подавайте в будь-який підрозділ Державної міграційної служби заяву про виготовлення паспорта, а також український паспорт і код.

Особи молодше 18 років, як правило, оформляють проїзний документ дитини (для цього необхідно нотаріальне згоду батьків).

Зверніть увагу: є країни, які не визнають такий проїзний документ дитини. У цьому випадку навіть неповнолітній особі видається закордонний паспорт.

Також заздалегідь потурбуйтеся про студентською візою і страховому полісі.

Наступний крок - легалізація Вашого атестата або диплома. Існують два способи, як можна легалізувати українські документи: проставлення апостиля та консульська легалізація.

Апостиль - це спосіб оформлення документів, при якому вони знаходять юридичну силу за кордоном. В даному випадку для проставлення штампа потрібно звертатися до Інформаційно-іміджевий центр Міністерства освіти і науки України. Ця робота виконується за 10-20 робочих днів, тому про апостиль також потрібно потурбуватися заздалегідь.

Апостиль ставлять тільки на оригіналах документів. Майте на увазі: апостилювати потрібно не тільки атестат або диплом, а й доповнення до них. При цьому якщо за закордонним паспортом особа повинна звертатися особисто, то подати документи для проставлення апостиля можуть і посередники.

Врахуйте, що апостиль ставиться тільки на документах, які Ви будете пред'являти в країні-учасниці Гаазької конвенції. До таких належать європейські держави, США і ін. Також пам'ятайте: якщо Ви готуєте документи для пред'явлення в країні, яка підписала Гаазьку конвенцію, і між нашими країнами існує угода про скасування або спрощення процедури легалізації документів, то апостиль Вам не потрібен.

Якщо країна не підписала Гаазьку конвенцію, то використовується другий, більш складний спосіб узаконення на її території документів про освіту - консульська легалізація. Ця процедура необхідна для навчання в Канаді, а також в країнах арабського світу. Потрібно пройти багато етапів через кілька державних органів: спочатку подати копії і переклади документів до Міністерства юстиції, потім - до Міністерства закордонних справ і до консульської установи на території України.

Звичайно, процес вступу до іноземних навчальних закладів і перелік необхідних для цього документів відрізняються в залежності від країни і спеціалізації вузу.

Вам обов'язково слід перевести документи про освіту та засвідчити переклад нотаріально. Правда, умови переведення також можуть відрізнятися. Про них потрібно дізнатися в навчальному закладі, куди Ви плануєте вступати.

Джерело: http://sud.ua/  

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
08.05.2025
Держпродспоживслужба контролюватиме рекламу вакансій
Що перевірятиме в оголошеннях про рекламу вакансій Держпродспоживслужба? Більше за темою: Повідомлення про вакансії за формою № 3-ПН: заповнюємо правильно Коли Держпродспоживслужба може прийти з перевіркою З 8 травня 2025 року Держпродспоживслужба розпочинає новий напрям роботи – контро...
Кращі матеріали