Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як українським фермерам перейти на сучасну техніку

Редакція

30.03.2017 157 0 0

Лізинг – це один з видів фінансових послуг, суть якого полягає у кредитуванні придбання основних фондів.

В Україні ринок таких послуг зростає і відкриває нові можливості для бізнесу, в тому числі однією з основ економіки країни — сільського господарства.

Коротко пояснити, що таке лізинг у сільському господарстві, можна на прикладі звичайного трактора. Скажімо, фермер розуміє, що його робочий транспорт уже морально і матеріально застарів. Тому він хотів би придбати собі новий, але вільних грошей для купівлі хорошої моделі немає. І тут на допомогу приходить лізинг. Аграрний підприємець сам вибирає обладнання і постачальника, після чого звертається в лізингову компанію.

Та укладає з ним договір і за свої кошти придбає бажаний трактор. Після чого передає його у користування фермеру — за обумовлену плату. Підприємець щомісяця сплачує обумовлену суму, погашаючи частину вартості обладнання і комісію лізингодавця. По закінченню договору техніка як правило переходить у власність фермера. Можливий і інший варіант: бізнесмен повертає трактор і бере в лізинг нову модель. Виходить виграшна для всіх ситуація: і клієнт отримав трактор, не витрачаючи великих сум відразу, і лізингова компанія отримала відсотки.

Як з цим в Україні

В Україні допомога фермерам — один з пріоритетів лізингових компаній. Фінансові послуги надають не тільки великим агрохолдингам, але і малого аграрного бізнесу.

Десятка самих великих землевласників країни володіє лише близько 10 відсотками сільськогосподарських площ, тому за маленькими підприємствами — майбутнє

За інформацією Асоціації лізингодавців України, лізинг сільськогосподарської техніки — другої за обсягами у країні. Торік фермери уклали угод такого роду на 5,4 мільярда гривень, поступившись лише лізингу в сфері транспорту. Українські аграрії зробили значний прогрес порівняно з ситуацією кінця 1990-х. Зараз для них все більш важливо використовувати нові технології і енергоефективну техніку.

ОТП Лізинг, до прикладу, в минулому році уклало лізингових угод з фермерами на 60 мільйонів доларів, що становить майже 80 відсотків усіх договорів лізингодавця. У компанії працюють спеціальні програми з світовими виробниками сільгосптехніки, вона постачає українським фермерам техніку відомих брендів Case IH, New Holland, Iveco, CLAAS, Manitou, AGCO та John Deere.

У компанії також кажуть, що в останні роки зростає частка угод з малим бізнесом — саме дрібні землевласники контролюють практично 90 відсотків сільськогосподарських площ в Україні. Мінімальна сума угоди, яку зараз пропонує ОТП Лізинг, становить від 50 тисяч доларів з 7,5% річних у валюті або від 17,5% — у гривні.

Чому це вигідно

Ключова перевага лізингу для агробізнесу в тому, що останній може отримати необхідну сільгоспобладнання максимально швидко і без втрати обігових коштів. Якщо великі компанії вітчизняного сільського господарства можуть залучити кошти по інших каналах, то для малих і середніх підприємств лізинг — зручне рішення капітальних проблем. Крім того, партнерські програми лізингодавців з виробниками дозволяють іноді отримувати знижки на техніку. В результаті фермери з отриманого в лізинг технікою можуть сфокусувати свої зусилля на розвитку бізнесу.

Крім того, отримане обладнання йде на баланс лізингоодержувача. На нього, тим не менш, нараховується амортизація, що зменшує базу для нарахування податку на прибуток. ПДВ від вартості взятої у лізинг техніки йде на податковий кредит.

Детальніше: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали