Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як розпізнати рейдерське захоплення і захистити свій бізнес

29.07.2016

На даний момент рейдерські атаки є однією з головних проблем на шляху розвитку бізнесу в Україні. Як правило, бізнесмени самостійно намагаються впоратися з рейдерством і не говорять про це публічно. Це тільки мотивує злочинців, які заради того, щоб «віджати» чужий бізнес, застосовують будь-які методи. В результаті в безпеці не можуть відчувати себе навіть великі компанії.

Незважаючи на те, що лихі 90-ті роки вже давно стали історією, рейдерські захоплення тривають і донині. Тільки за останній час від атак рейдерів постраждали великі компанії - «Іллічівський олійно-жировий комбінат» і Novus. У минулому році рейдерські атаки пережили такі великі підприємства, як «Укрнафта», «Амстор», «Житомирські ласощі» і «Українська національна лотерея». Рейдерство в Україні і далі процвітає, в будь-якому авторитетному інтернет-виданні ви можете знайти безліч матеріалів на дану тематику. У 2016 році близько сотні великих компаній зазнали рейдерських атак. У всіх цих випадках злочинці намагалися заволодіти сумами як мінімум в декілька сотень тисяч доларів.

Головні схеми рейдерських атак

Існує два основних типи рейдерства. У першому випадку злочинці переоформлюють бізнес на себе і виводять з нього кошти або користуються податковим кредитом власника. Як правило, зловмисники мають в своєму розпорядженні дані про податковий кредит жертви рейдерської атаки. Їх можуть надати як представники податкових органів, так і співробітники компанії. Яким би способом рейдери не отримали цю інформацію, її розголошення завжди суперечить закону.

У другому випадку рейдерам допомагають представники державних органів або правоохоронці. Вони можуть несподівано влаштувати бізнесменові показову перевірку після того, як отримають вказівку від конкурентів.

Щоб «віджати» компанію у бізнесмена, злочинцям необхідно зібрати наступний пакет документів:

    договір купівлі-продажу частки в статутному капіталі та протокол зборів акціонерів про ратифікацію цього договору. Ці документи з «липовими» печатками та підписами дозволяють поміняти засновників фірми.

    протокол загальних зборів фірми і наказ про призначення нового керівника. Ці документи дозволяють новоспеченим власникам фірми призначити керівника зі свого оточення.

Тим часом реєстратор завершує всі необхідні реєстраційні процедури:

    новоспечений керівник реєструє на своє ім'я нові електронні ключі в «M.E.Doc». Після цього він отримує право оформляти податкові документи.

    новоспечений директор отримує електронний цифровий підпис, після чого він може реєструвати податкові накладні в якості продавця товарів або послуг. Покупцем в такому випадку виступає фірма злочинця. Саме вона отримає податковий кредит, який потім передається іншим підприємствам.

При цьому реальний власник бізнесу в цей час може навіть не підозрювати, що навколо його компанії хтось провертає такі хитрі схеми.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
15.07.2025
Роумінговий безвіз України з ЄС набуде чинності з 1 січня 2026 року
Уряд схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінга. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 14 липня. Більше за темою: Наказ про використання мобільного зв’язку в господарській діяльності Уряд схвалив рішення Коміте...
15.07.2025
Мінагрополітики посилює захист вітчизняних виробників овочів
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення на підтримку українських овочівників. Більше за темою: Переробка овочів та фруктів на сільгосппідприємстві: організація бухобліку та калькулювання Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль повідомив, що Міжвідомча ко...
Кращі матеріали