Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як допомогти колезі позбутися післясвяткової депресії

Редакція

03.01.2018 172 0 0

Як не дивно, але після новорічних вихідних замість того, щоб почати жити і працювати на повну силу, деякі люди впадають в депресію, яку медики називають «післясвяткової».

Так, більшості складно повертатися після веселощів в робочий ритм, але деякі відчувають взагалі повний занепад сил і емоційне виснаження. Психологи стверджують, що це перші дзвіночки, які демонструють початок розвитку післясвяткової депресії.

Якщо вас ця проблема обійшла стороною, підтримайте колегу, з яким/якою важко. Як стверджують експерти, досить звичайних дій: приділити час і увагу, поговорити, просто запитати «Зробити тобі чаю?», «Підемо прогуляємося?», «Хочеш вийти з офісу і випити кави?» І т.п.

Як стверджують люди, які пережили депресію, для них було важливо, що хтось готовий навіть не намагатися вирішити проблему, а просто побути поруч, приділити час.

Якщо ж так звана післясвяткова депресія торкнулася і вас, то прийти в себе і позбавитися від депресивного стану допоможуть рекомендації експертів:

1. Прийшовши на роботу, навіть не намагайтеся братися за все і відразу, нехай у вас і накопичилися справи ще з минулого року. Заходьте в звичний режим поступово, дозволяйте собі виконувати рівно той обсяг, який вам зараз під силу, - від більшої напруги користі все одно не буде. Але головне, хваліть себе за кожне виконане справу.

2. Спілкуйтеся з колегами, діліться труднощами з друзями і близькими. Справитися з депресією куди легше, коли поруч є хтось, з ким можна посміятися над дурними жартами і просто поговорити по душам. Не залишайтеся наодинці з собою до тих пір, поки не зрозумієте, що в голову вже не лізуть депресивні думки.

3. Після робочого дня знайдіть хоча б 15 хвилин для прогулянки на свіжому повітрі. Насправді рідко можна зустріти людину, у якого дійсно немає ні хвилини на пішу прогулянку. Більшості з нас просто лінь робити поправки в звичному графіку «будинок - робота - дім». Не сидіть вдома у вихідні, вирушайте самі або з друзями на прогулянку.

4. Не намагайтеся кардинально міняти життя з нового року, планувати, що ось зараз треба дотримуватися правильного харчування і щодня читати розумну літературу. Складно здійсненні завдання тиснуть психологічно. Поки необхідно увійти в звичний робочий ритм, а вже потім братися за досягнення поставлених цілей. Не перевантажуйте себе і тим більше не звинувачуйте за те, що поки щось не виходить, - це просто безглуздо.

5. Не нехтуйте режимом сну не менше 8 годин на добу, помірним харчуванням на сніданок, обід і вечерю, а також фізичними навантаженнями, нехай навіть заняття будуть зводитися до 15-хвилинної ранкової зарядки. Ці банальні на перший погляд правила здатні витягнути вас навіть із самої затяжний і глибокої післясвяткової депресії.

А в цілому не діліть дні на свята - як час, дане в нагороду, і робочі дні - як суцільне покарання. Уважайте принади повсякденних моментів, наприклад, яким прекрасним може бути життя, коли морозним зимовим ранком йдеш в офіс, де тебе чекає дружний колектив, готовий поділитися цікавими новорічними історіями. Радіти життю потрібно зараз, а не чекати ще якогось свята.

Джерело: http://zib.com.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали