Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як допомогти колезі позбутися післясвяткової депресії

03.01.2018

Як не дивно, але після новорічних вихідних замість того, щоб почати жити і працювати на повну силу, деякі люди впадають в депресію, яку медики називають «післясвяткової».

Так, більшості складно повертатися після веселощів в робочий ритм, але деякі відчувають взагалі повний занепад сил і емоційне виснаження. Психологи стверджують, що це перші дзвіночки, які демонструють початок розвитку післясвяткової депресії.

Якщо вас ця проблема обійшла стороною, підтримайте колегу, з яким/якою важко. Як стверджують експерти, досить звичайних дій: приділити час і увагу, поговорити, просто запитати «Зробити тобі чаю?», «Підемо прогуляємося?», «Хочеш вийти з офісу і випити кави?» І т.п.

Як стверджують люди, які пережили депресію, для них було важливо, що хтось готовий навіть не намагатися вирішити проблему, а просто побути поруч, приділити час.

Якщо ж так звана післясвяткова депресія торкнулася і вас, то прийти в себе і позбавитися від депресивного стану допоможуть рекомендації експертів:

1. Прийшовши на роботу, навіть не намагайтеся братися за все і відразу, нехай у вас і накопичилися справи ще з минулого року. Заходьте в звичний режим поступово, дозволяйте собі виконувати рівно той обсяг, який вам зараз під силу, - від більшої напруги користі все одно не буде. Але головне, хваліть себе за кожне виконане справу.

2. Спілкуйтеся з колегами, діліться труднощами з друзями і близькими. Справитися з депресією куди легше, коли поруч є хтось, з ким можна посміятися над дурними жартами і просто поговорити по душам. Не залишайтеся наодинці з собою до тих пір, поки не зрозумієте, що в голову вже не лізуть депресивні думки.

3. Після робочого дня знайдіть хоча б 15 хвилин для прогулянки на свіжому повітрі. Насправді рідко можна зустріти людину, у якого дійсно немає ні хвилини на пішу прогулянку. Більшості з нас просто лінь робити поправки в звичному графіку «будинок - робота - дім». Не сидіть вдома у вихідні, вирушайте самі або з друзями на прогулянку.

4. Не намагайтеся кардинально міняти життя з нового року, планувати, що ось зараз треба дотримуватися правильного харчування і щодня читати розумну літературу. Складно здійсненні завдання тиснуть психологічно. Поки необхідно увійти в звичний робочий ритм, а вже потім братися за досягнення поставлених цілей. Не перевантажуйте себе і тим більше не звинувачуйте за те, що поки щось не виходить, - це просто безглуздо.

5. Не нехтуйте режимом сну не менше 8 годин на добу, помірним харчуванням на сніданок, обід і вечерю, а також фізичними навантаженнями, нехай навіть заняття будуть зводитися до 15-хвилинної ранкової зарядки. Ці банальні на перший погляд правила здатні витягнути вас навіть із самої затяжний і глибокої післясвяткової депресії.

А в цілому не діліть дні на свята - як час, дане в нагороду, і робочі дні - як суцільне покарання. Уважайте принади повсякденних моментів, наприклад, яким прекрасним може бути життя, коли морозним зимовим ранком йдеш в офіс, де тебе чекає дружний колектив, готовий поділитися цікавими новорічними історіями. Радіти життю потрібно зараз, а не чекати ще якогось свята.

Джерело: http://zib.com.ua/ 

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Коли працівник може вимагати запровадження для нього дистанційної роботи
Працівник може вимагати від роботодавця тимчасове, строком до двох місяців, переведення на дистанційну роботу, якщо на робочому місці стосовно нього були вчинені дії, що містять ознаки дискримінації. Більше за темою: Зміни стосовно дистанційної та надомної роботи Чи може працівник вимагати зап...
04.07.2025
Державне агентство з управління резервами України розпочинає діяльність
Уряд дав «зелене світло» початку діяльності Державного агентства з управління резервами України (ДАУР) як центрального органу виконавчої влади.  Його діяльність спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра екон...
04.07.2025
Судова процедура санації боржника: що це і як відбувається
Коли підприємство не справляється з фінансовим зобов’язаннями – це ще не вирок. Законом передбачений реальний інструмент для збереження бізнесу – санація. БІльше за темою: Ліквідація у зв’язку з банкрутством: правові аспекти Коли підприємство не справляється з фінансови...
Кращі матеріали