Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як отримати компенсацію за неякісні юридичні послуги

Редакція

27.02.2018 1016 0 0

Хто може надавати юридичні послуги? Які нормативні акти регулюють правовідносини між замовником і надавачем юрпослуг? Як залучити адвоката до відповідальності за неякісну роботу?

Юридичні послуги в Україні можуть надаватися в різних формах і різними особами, навіть тими, хто не має юридичної освіти. Адже до недавнього часу представником в суді міг бути будь-який повнолітній і дієздатний громадянин. Саме від того, хто надає вам юридичні послуги, і залежить нормативний акт, який регулює відповідальність і відшкодування збитків за неякісні послуги.

Наприклад, якщо для надання юридичних послуг ви звернулися в юридичну компанію в формі товариства з обмеженою відповідальністю або до ФОПу, то ваші відносини підпадають під дії Закону України «Про захист прав споживачів». Так, статтею 10 передбачено, що споживач має право відмовитися від угоди про надання послуг і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов'язань за договором або працює настільки повільно, що закінчити справу в певний термін стає неможливим. Так само якщо під час виконання робіт (надання послуг) стане очевидним, що виконавець не зможе «вкластися» в умови угоди, то замовник має право призначити йому відповідний термін для усунення недоліків, а в разі невиконання цієї вимоги - розірвати угоду і вимагати відшкодування збитків, або доручити виправлення недоліків третій особі за рахунок виконавця.

Але пам'ятати: для стягнення збитків у судовому порядку потрібно довести протиправну поведінку контрагента, наявність збитків і причинний зв'язок між ними. Тому слід дуже відповідально підійти до складання угоди про юридичну допомогу, вказати в ньому конкретні види послуг, які ви хочете отримати, і результат вашої співпраці.

Оскільки тягар доведення лежить на сторонах, то розмір збитку також повинен бути доведений, що у випадку з юридичними послугами дуже важко. Наприклад, якщо ви хотіли отримати компенсацію моральної шкоди в 1 мільйон гривень, а отримали 1 тисяча, то 999 тисяч не вважатимуться вашими збитками або упущеною вигодою.

Окремо варто відзначити людей, які надають юридичну допомогу професійно - адвокатів. На них, як і на нотаріусів, не поширюється дія закону про захист прав споживачів, адже вони керуються спеціальними нормативними актами - Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та правилами адвокатської етики. Так, за невиконання або неналежне виконання своїх обов'язків адвоката можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності.

Звертаємо увагу на те, що клієнти часто не мають юридичної освіти і тому не завжди правильно оцінюють ситуацію і шанси на перемогу в суді (або інший результат). Ніхто не може дати 100% гарантії навіть в найпростішому справі. У зв'язку з цим компенсацію можна отримати тільки в тому випадку, якщо договір на надання юрпослуг складено дуже чітко і вид послуг прописаний конкретно.

Джерело: https://sud.ua/ru/news/obshchestvo/11...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали