Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як визначити неблагонадійного контрагента

Редакція

24.05.2016 372 0 0

У ситуацію, коли учаснику господарських відносин доводиться взаємодіяти з неблагонадійними контрагентами, в умовах українського бізнес-середовища можна потрапити абсолютно випадково.

Оскільки самі підприємства або підприємці згідно із законом не зобов'язані вишукувати в діяльності своїх контрагентів ознаки фіктивності, вони часто не надають цьому значення. Тим більше, що за документами угода може виглядати ідеально. Але після візиту податкових органів та перевірки в якості одного з десятків контрагентів підприємства, викритого в незаконній діяльності, вони починають ставитися до своїх контрагентів більш уважно.

Якщо в разі подібної перевірки виявляється, що витратна частина або сума податкового кредиту за операціями з неблагонадійним контрагентом не зізнається податковими органами, то добросовісний платник, природно, захоче оскаржити таке рішення і звернутися до адміністративного суду.

Сформована судова практика розгляду подібних справ за останні кілька років зазнала суттєвих змін, після яких захист своїх інтересів в судових інстанціях став проблематичним.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали