Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Як уникнути неприємностей з банком

02.03.2016

В інструкції НБУ зазначено: якщо співробітник банку вважає платіж підозрілим, то він повинен його заблокувати. Якщо банк цього не зробить, його покарають. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новини України - From-UA повідомив президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

За словами нашого співрозмовника, якщо та чи інша банківська операція здалася співробітнику підозрілою, то він зобов'язаний зупинити платіж, запросити в офіс власника карти і прояснити ситуацію.

«НБУ прийняв постанову, відповідно до якого банки зобов'язані перевіряти платежі: безготівкові - до 150 тисяч, готівкові - до 15 тисяч. Якщо людина постійно отримував зарплату, платив комуналку, щось купував в інтернеті - це типові операції. Але якщо раптом йому надійшов платіж в розмірі 300-500 тисяч, а до цього приходила тільки зарплата на 20 тисяч, то це вже підозріло. І банк зобов'язаний, якщо у нього є підозри, зупинити платіж, запросити в офіс власника і з'ясувати. Якщо він пояснить, що продав ділянку землі, квартиру, машину, діаманти, то питань немає », - пояснює економіст.

«Або вам, наприклад, з-за кордону прийшло 20 тисяч доларів, а до цього приходило 200-300 доларів, і ви їх одразу знімаєте, - продовжує Олександр Охрименко. - Це теж підозрілий платіж. Або зворотна дія - ви різко раптом захотіли внести на рахунок 20 тисяч, в той час як раніше це було 100-200 доларів. Де ви взяли стільки грошей? Банк зобов'язаний вимагати пояснень. Якщо пояснення зрозумілі, то проблем немає, якщо немає - то банк має право не пропускати цей платіж ».

Співрозмовник видання ще раз звертає увагу на те, що, згідно з інструкцією НБУ, якщо співробітник банку вважає платіж підозрілим, то він повинен його заблокувати. У зворотному випадку, фінустанова можуть покарати.

«Безумовно, є і людський фактор: сидить ось в якомусь банку хтось Петров, і навіть в мізерну суму йому може щось не сподобатися. У чому біда постанови НБУ - там написано, що «працівник банку вважає, що операція сумнівна», а що значить сумнівна? Це широке трактування. Тому дійсно бувають ситуації, коли у людини абсолютно нормальна ситуація, але щось співробітнику банку не сподобалося », - констатує експерт.

Також економіст звертає увагу на наступний момент: «Якщо вам надійшли гроші від особи, яка офіційно проживає в зоні АТО, або ви перерахували гроші особі, яка перебуває там, - це теж підозріло. Ви ж знаєте, що у нас на сьогоднішній день є маса обмежень. Якщо це ваш родич - то проблем немає, а якщо це абсолютно випадкова людина, а ви йому перераховуєте 200-300 тисяч, то виникає питання - з якою метою ви стільки грошей перераховуєте в зону АТО. Так що банк в даному випадку просто виконує вимоги ».

«Не порушуйте закон, стежте за своїми платежами, думайте про наслідки», - резюмував Олександр Охрименко.

Нагадаємо, раніше інтернет-видання Новини України - From-UA повідомляло про те, що Національний банк України ускладнив життя клієнтам комерційних банків, оскільки тепер фінустанови на законних підставах можуть заблокувати платіжні картки своїх клієнтів, підозрюючи їх у отриманні доходів сумнівного походження.

Пізніше в НБУ заявили про те, що зобов'язали банки до кінця 2015 року провести ідентифікацію своїх клієнтів, при цьому не вимагаючи блокування карток фізичних осіб.

Джерело: http://www.from-ua.com/news/371881-ka...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
09.05.2025
Оподаткування доходів ФОП, який одночасно провадить незалежну професійну діяльність
Яким чином нараховується та сплачується ПДФО з доходів, що одночасно отримуються ФОП від діяльності на загальній системі оподаткування та від провадження незалежної професійної діяльності? Відповідно до норм Податкового кодексу (далі – ПК) фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діял...
08.05.2025
Як подати заявку на гранти для переробних підприємств: нагадує Мінекономіки
Грантові програми від Мінекономіки та Держслужби зайнятості: як подати, які строки та кого це стосується? Більше за темою: Бюджетні гранти: як застосовувати різниці з податку на прибуток Мінекономіки погодило ще 21 заявку за програмою «Гранти для переробних підприємств». Після виконання...
08.05.2025
ДПС розроблює підходи щодо врахування особливості ведення господарської діяльності в різних регіонах
Про умови ведення бізнесу, податкове навантаження та ветеранську політику говорили голова ДПС Руслан Кравченко та представники понад 60 підприємств і бізнес-асоціацій. До діалогу також долучився народний депутат Марʼян Заблоцький.  Учасники обговорили стандартні питання від бізнесу – бло...
Кращі матеріали