Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Гранти на теплиці та сади: пояснення, уточнення та рекомендації

22.09.2022

Міністерство аграрної політики та продовольства України продовжує опрацьовувати заявки з надання грантів у рамках урядової програми «єРобота» зі створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства та створення теплиць. 

Міністерство уже опрацювало понад 111 заявок, що надійшли від «Ощадбанку». І на основі них підготувало пояснення, уточнення та рекомендації для аграріїв, які планують подавати відповідні заявки.

  1.  Перш ніж приступити до підготовки заявки, важливо вивчити законодавчу і нормативну базу (насамперед Постанову КМУ № 738, а також накази Мінагрополітики № 447 – для садівництва, ягідництва та виноградарства, № 449 – для розвитку теплиць).
  2.  Щодо механізму надання гранту

Заяву подає особисто заявник виключно через портал «Дія».

У заяву не можна буде внести зміни після її підписання. До заяви обов’язково додається документ – «Проект висадки насаджень» або «Проект будівництва теплиці».

Вказаний проект не є бізнес-планом – йдеться саме про повноцінний проект. Розробляти цей документ може будь-яка фізична особа, яка має відповідний кваліфікаційний сертифікат, або юридична особа, що має сертифікованих фахівців. Проект має бути обов’язково затверджений проектантом та замовником. Він має містити підписи і, за наявності, печатки.

Проекти повинні містити також проекти зі зрошення та водозабору. Важливо надати документальне підтвердження таких намірів: наприклад, дозвіл Держводагентства чи територіальної громади або лист до відповідних органів про отримання такого дозволу. 

У проекті під закладку садів площі, вказані в заявці, повинні обов’язково відповідати площам, вказаним у проекті. Також має бути поданий зведений кошторисний розрахунок вартості будівництва. І, обов’язково, описана мінімальна кількість садивного матеріалу.

Заявка на створення теплиць повинна містити проект модульної теплиці з детальним описом: характеристикою плівки, фундаменту, каркасу.

Обмежень у подачі заявок немає. Кожен заявник, якщо він першочергово допустив помилки в оформленні заявки, може усунути недоліки та подати її повторно скільки завгодно разів.

Після того, як заявка буде надіслана, її протягом п’яти днів перевіряє «Ощадбанк», акцептує і надсилає до Мінагрополітики. Протягом 10 днів Міністерство інформує заявника, «Ощадбанк» та Мінекономіки про своє рішення: надавати грант чи ні.

Як тільки заявка буде погоджена, заявник підписує форму приєднання до договору, відкриває в «Ощадбанку» спеціальний рахунок, надає уповноваженому банку рахунки на оплату згідно яких куди вносить визначену суму співфінансування за грантом.

  1.  Контроль за реалізацією гранту здійснюватиме уповноважений банк (зараз – «Ощадбанк»): за проектом із теплицями протягом 3-х років, садами – протягом 5-ти.

https://minagro.gov.ua


Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
15.07.2025
Судова процедура ліквідації банкрута
Розглянемо, що таке банкрутство, як боржник визнається банкрутом, як відкривається ліквідаційна процедура тощо. Визнання боржника банкрутом – це не лише правовий статус, а й старт складного процесу ліквідації. Ключову роль у цьому процесі відіграє ліквідатор, обраний з числа арбітражних керуюч...
15.07.2025
Роумінговий безвіз України з ЄС набуде чинності з 1 січня 2026 року
Уряд схвалив рішення Комітету асоціації Україна-ЄС про взаємне відкриття сектора роумінга. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну 14 липня. Більше за темою: Наказ про використання мобільного зв’язку в господарській діяльності Уряд схвалив рішення Коміте...
15.07.2025
Мінагрополітики посилює захист вітчизняних виробників овочів
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення на підтримку українських овочівників. Більше за темою: Переробка овочів та фруктів на сільгосппідприємстві: організація бухобліку та калькулювання Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль повідомив, що Міжвідомча ко...
Кращі матеріали