Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Де простіше отримати «теплі» кредити

Редакція

29.09.2016 68 0 0

Управління комунікації та зв'язків з громадськістю Держенергоефективності України повідомляє, що в Україні працюють 196 місцевих програм, які дають гроші на утеплення будинків.

Дізнатися, в яких населених пунктах місцеві влади відшкодовують частину відсотків і суми «теплих» кредитів, можна за допомогою спеціальної інтерактивної карти, яка створена агентством за підтримки проекту GIZ «Створення енергетичних агентства в Україні».

Тепер, зайшовши на сайт агентства, громадяни зможуть переконатися, в яких містах, районах, областях місцева влада надає додаткову безповоротну грошову допомогу на утеплення житла, перехід на «негазові» котли, проведення різних енергоефективних заходів.

Карта була розроблена Держенергоефективності за підтримки проекту «Створення енергетичних агентств в Україні», який впроваджується за дорученням Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та реакторної безпеки Німеччини (BMUB) компанією Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

Місцевою владою вже прийнято 184 програми допомоги населенню з утеплення в усіх областях. При цьому в 2016 р більш 22 тис. сімей вже скористалися місцевої підтримкою і отримали додаткове відшкодування витрат на утеплення на 19 млн. грн., а понад 70 ОСББ отримали компенсацію з місцевих бюджетів в розмірі близько 1 млн. грн.

Що таке «теплий» кредит

На початку квітня 2015 року уряд прийняв програму компенсації 20-40% вартості кредитів на заходи з підвищення енергоефективності. Бюджет програми склав 1,57 млрд. грн. У лютому Кабінет міністрів продовжив дію програми на 2016 р. передбачивши на ці цілі 900 млн. грн. Механізм фінансування «теплих» кредитів передбачає відшкодування 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн.) Для громадян при заміні газових котлів, 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн.) На енергоефективне обладнання і матеріали для фізичних осіб, 40% тіла кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) на енергоефективне обладнання і матеріали для ОСББ і житлово-будівельних кооперативів. Які отримують субсидію громадянам компенсується 70% суми кредиту.

Місцеві органи влади також підключаються до цієї програми і розробляють власні програми по відшкодуванню населенню частини тіла кредиту або відсотків на реалізацію енергоефективних заходів. Це дозволяє населенню брати участь відразу в декількох програмах енергоефективності.

Джерело: http://hyser.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали