Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Фальшиві інспектори на підприємствах: як вберегти гроші та виявити шахрая

23.03.2017

Нові вимоги до підприємців, особливо про штрафи за недопуск інспекторів, призвели до виникнення нових шахрайських схем. Під виглядом держінспекторів зловмисники погрожують громадянам штрафами і виманюють гроші. На сьогодні ошуканими залишилися тисячі підприємців Київщини, Дніпропетровщини, Львівщини та Полтавщини.

Як влаштована схема обману, як виявити фальшивого інспектора і захистити свої гроші та бізнес?

Як працює схема

Як повідомляли, в регіонах України чимраз частіше фіксуються випадки шахрайства, коли під виглядом державних інспекторів обманюють підприємців і вимагають в них грошей.

Псевдоінспектори нібито перевіряють, чи вірно укладені трудові договори та чи все гаразд з оплатою праці найманих працівників. Потім вони раптово виявлять начебто якісь порушення. Погрожуючи великими штрафами, шахраї вимагають дати їм хабара, щоб вони закрили на все очі.

    Такі псевдоінспектори завчасно отримують інформацію про проведення планових та позапланових перевірок, отримують інформацію про прізвища інспекторів, підробляють посвідчення та документи

Як зрозуміти, що перед вами шахрай

Якщо до вас завітали держінспектори, вимагайте в них пред’явити службові посвідчення. Про всяк випадок перепишіть дані службових посвідчень. Ви маєте на це повне право, та й узагалі, мова йде не тільки про добробут підприємства, а й про вашу особисту безпеку.

Перевіряти службові посвідчення інспекторів корисно не тільки тому, що документи можуть виявитися підробленими. Маючи інформацію про конкретного інспектора, якщо він порушить вимоги щодо проведення перевірки, ви зможете повідомити про це в Держпрацю та поліцію.

    Якщо інспектори відмовляються надати посвідчення, не зволікайте і негайно викликайте поліцію. Співробітники Держпраці, що не мають службових посвідчень та направлення на проведення перевірки, не мають права здійснювати таку перевірку.

Це ще не все. Ви також маєте право не допускати інспекторів до перевірки навіть тоді, коли вони не пред’явили дозвіл на її проведення:

    Існують планові та позапланові перевірки. Підставою для їх проведення може бути звернення громадян або державних органів, (Державної фіскальної служби, пенсійного фонду України тощо).

Крім цього, інспектор має надати викладений на бланку дозвіл або доручення Центрального апарату про проведення перевірки.

Інспектор повинен перевірити тільки те, що зазначено саме в його дорученні чи дозволі. Інакше він відповідатиме за порушення норм Закону про Працю.

Якщо ви зателефонували до керівного територіального органу Держпраці та інформація стосовно інспекторів не підтвердилася, або підтвердилася, а у вас усе одно виникла обґрунтована підозра у підробці посвідчення інспектора праці, його дозволу або доручення, який ним було пред’явлено, викличте поліцію.

Запам’ятати:

    Перевірте посвідчення інспектора Держпраці: має бути зазначена його посада, фото має відповідати зовнішності інспектора і бути завірене мокрою печаткою Управління Держпраці

    Ознайомтеся з дозволом / дорученням Центрального апарату про проведення перевірки та, власне, перевірте, що саме має перевірити інспектор

    Зателефонуйте до територіального органу Держпраці та пересвідчіться, чи дійсно цей інспектор працює там і чи дійсно йому було надано повноваження на здійснення планової чи позапланової перевірки вашого підприємства або компанії. Якщо перевірка була планова, завітайте на сайт Держпраці і перевірте це.

Пам’ятайте, що шахраї, замасковані під інспекторів праці, не зацікавлені скласти протокол. Їх цікавлять лише ваші гроші. Не намагайтеся зекономити й не погоджуйтеся на сумнівні пропозиції сплатити хабар, що ніби вдвічі менший від штрафу за порушення трудового законодавства.

Якщо у вас виникли питання з приводу перевірки, зателефонуйте на гарячу лінію Державної служби України з питань праці за телефоном: (044)-288-10-00 або за посиланням.

Джерело: http://ckp.in.ua/articles/16843

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
Нове
16.05.2025
Зовнішня торгівля України товарами за І квартал 2025 року
За І квартал 2025 року експорт товарів становив 9 952,7 млн дол. США, або 93,1 % порівняно із І кварталом 2024 року, імпорт – 18 467,5 млн дол. США, або 114,7 %. Негативне сальдо склало 8 514,8 млн дол. США (за І квартал 2024 року також негативне – 5 399,1 млн дол. США).  ...
16.05.2025
Як реформи в сфері захисту довкілля вплинуть на бізнес
«Зелений» перехід, сталі рішення та впровадження найкращих доступних технологій – це не перешкоди для роботи економіки, а вимога часу та нові можливості розвитку. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук обговорила найбільш гострі питання з представни...
16.05.2025
Стратегія розвитку фінансового сектору: Рада з фінансової стабільності схвалила зміни
Рада з фінансової стабільності (далі – РФС) на засіданні 13 травня зосередилася на підготовці до восьмого перегляду програми розширеного фінансування з Міжнародним валютним фондом та ухвалила низку рішень.  По-перше, РФС схвалила зміни до Стратегії розвитку фінансового сектору України, з...
Кращі матеріали